zdjecie 1166
zdjecie 1166

Zuchwała kradzież! Klub sportowy z Ostrołęki stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Inne 05 kwietnia 2017 12 Komentarzy

Jeden z ostrołęckich klubów sportowych padł ofiarą kradzieży. W połowie marca z klubowego konta przez logowanie z amerykańskich serwerów „wyprowadzono” cały budżet, łącznie z miejską dotacją. Dzieci i młodzież trenują obecnie tylko dzięki pożyczkom.

Jeden z ostrołęckich klubów sportowych padł ofiarą kradzieży. W połowie marca z klubowego konta przez logowanie z amerykańskich serwerów „wyprowadzono” cały budżet, łącznie z miejską dotacją. Dzieci i młodzież trenują obecnie tylko dzięki pożyczkom.

Zwróciliśmy się do trenera klubu z prośbą o informacje, ten zdecydował się opowiedzieć o zaistniałej sytuacji, jednak zastrzegł, że zarówno on, jak i pełnomocnik klubu chce zachować anonimowość. Nie chce się ujawniać, bowiem boi się, że wpłynęłoby to niekorzystnie na reputację – trenuje w nim sporo dzieci i młodzieży, a taka informacja mogłaby wywołać niepotrzebne emocje. - Dopóki trwa śledztwo, rozgłos jest niepotrzebny - twierdzi. Z wielu źródeł potwierdziliśmy jednak informację, że sprawa dotyczy klubu, który prowadzi szeroko zakrojone szkolenie dzieci i młodzieży w całym regionie.

Sytuacja miała miała miejsce w połowie miesiąca. Trener klubu otrzymał telefon z banku z pytaniem czy ktokolwiek z uprawnionych do korzystania z konta przebywa obecnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Gdy zaprzeczył, usłyszał, że musi zgłosić się na policję, gdyż to właśnie przez amerykańskie IP nastąpiło logowanie do klubowego konta, z którego wypłacono kilkadziesiąt tysięcy złotych – prawie wszystko co było na koncie. Późniejsze ustalenia wykazały, że przelewu dokonano z Włocławka, ale przez amerykańskie serwery. Wygląda na to, że była to zuchwała kradzież.

- Zgłosiłem sprawę na policję i muszę przyznać, że na komendzie przyjęto mnie niezwykle profesjonalnie, byłem tym zaskoczony. Zupełnie inaczej jest z bankiem, tam sytuacja przeciąga się w czasie, co naraża nas na kolejne straty – mówi trener. - Skradzione środki pochodziły m.in. z miejskiej dotacji, obecnie działamy, ale na pieniądzach pożyczonych od ludzi dobrej woli. Długo nie będziemy mogli tak funkcjonować.

Prawnik zajmujący się sprawami klubu twierdzi, że bank, w którym klub prowadził konto, zachowuje się opieszale i powoduje to kolejne straty dla klubu. Wszystkim powinno zależeć na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sprawy. Klub i reprezentujący jego interesy prawnik twierdzą zgodnie, że do tego typu sytuacji mogło dojść wyłącznie z powodu niedoskonałości zabezpieczeń systemu bankowego. Samo logowanie z USA do konta klubu sportowego w Ostrołęce powinno wzbudzić podejrzenia.

- Działania banku już doprowadziły do wymiernych szkód w majątku mojego klienta, w związku z koniecznością odwoływania zaplanowanych wyjazdów dla dzieci na skutek braku środków na rachunku bankowym, jak również w związku powstaniem zaległości podatkowych dotyczących braku zapłaty wymagalnych podatków. Informuję, że narażanie klientów banku na tego typu ataki, ukrywanie tego faktu przed opinią publiczną  przy jednoczesnym braku chęci współpracy i wyjaśnienia sprawy świadczyć może o działaniach celowych ze strony banku, które niewątpliwie naruszają zbiorowe interesy konsumentów, co wymaga poinformowania innych klientów banku, opinii publicznej oraz właściwych organów o zagrożeniach wynikających ze współpracy z bankiem - czytamy w komunikacie przysłanym do naszej redakcji.

Prośbę o komentarz w tej sprawie skierowaliśmy również do banku, w którym klub prowadził konto. - Nie możemy komentować konkretnych przypadków ze względu na obowiązującą nas tajemnicę bankową – usłyszeliśmy w odpowiedzi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi ostrołęcka policja. Rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy Tomasz Żerański poinformował nas, że na chwilę obecną policja nie udziela informacji w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:55, 05 kwietnia 2017

Gość

czy to chodzi o taki francuski bank z zielonym logiem? ? nie polacam


...
13:02, 05 kwietnia 2017

Gość

myślę że jakby się p. trener ujawnił to by korzystniej wyszło...


...
13:05, 05 kwietnia 2017

weqewqe

Miałam podobną sytuację. Bank po miesiącu zwrócił mi WSZYSTKIE pieniądze na konto.
Natomiast policja nawet nie kiwnęła palcem. Łaskawie przyjęła zgłoszenie i policjanci tylko powiedzieli żeby się cieszyć, że to nie kradzież z karty z PINEM.


...
13:23, 05 kwietnia 2017

Gość

to prawdopodobnie BGż, niedawno chyba u nich wyciekły dane klientów


...
13:42, 05 kwietnia 2017

jam

No a skąd wizeli kod z SMSa ? W bgz autoryzuje sie przelewy przez SMS.
Bank powinien zwrócić kase. Ostatnio dużo jest takich spraw ale banki są ubezpieczone i nie wyjawiają skali problemu, bo wiadomo panika i wyszscy rzucili by się na wypłacanie gotówki. A jak wiadomo Banki naszej kasy nie maja fizycznie.


...
13:44, 05 kwietnia 2017

kantor

Nie zwalajmy na banki. Chyba wszyscy wiemy o jaki klub chodzi!!!! Ale skoro miasto toleruje róznego rodzaje wybryki i defraudacje to i ta pewnie przejdzie bez echa!  


...
14:06, 05 kwietnia 2017

Gość

Uwaga podpowiedź! Chodzi o klub w białych strojach :)


...
15:15, 05 kwietnia 2017BGŻ Paribas nie polecam .......


...
17:32, 05 kwietnia 2017

Gość

Jestem tylko ciekawa dlaczego Moja Ostrołęka nie napisała żadnego artykułu na ten temat.  


...
18:34, 05 kwietnia 2017

w

Pewnie mają kiepskich dziennikarzy śledczych 


...
21:59, 05 kwietnia 2017

Kukiz

Bo pracują tam same małe lewaki i Red naczelny to lewak nr 1 w Oce?


...
07:10, 06 kwietnia 2017

olo

Patrzcie okradli nas amerykańscy złodzieje.No jak może tak postępować ,,największy,, przyjaciel naszego kraju!! Może to jednak byli rosjanie Panie Antoni?  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.