zdjecie 2252

Zyśk boksował podczas 42. Chemistry Cup w Halle

Sporty walki 25 lipca 2015 Komentarzy

Ostrołęczanin Przemysław Zyśk wziął udział w prestiżowym turnieju bokserskim Chemistry Cup w niemieckim Halle. Była to już 42. edycja zawodów, w których corocznie udział bierze europejska czołówka boksu olimpijskiego.

Ostrołęczanin Przemysław Zyśk wziął udział w prestiżowym turnieju bokserskim Chemistry Cup w niemieckim Halle. Była to już 42. edycja zawodów, w których corocznie udział bierze europejska czołówka boksu olimpijskiego.

Pięściarz Victorii Ostrołęka, trenujący na codzień w warszawskim Knock Out Gym, stoczył w Halle tylko jedną walkę. Mimo ambitnej postawy, widać było u niego brak międzynarodowego obycia i walka z Ukraińcem Ihorem Nesterovem zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem rywala na punkty (oznaczało to odpadnięcie z turnieju). Warto jednak dodać, że w ostatnim czasie nasz zawodnik poczynił ogromne postępy - został wicemistrzem Polski seniorów, otrzymał też powołanie od trenera Zbigniewa Raubo na zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Seniorów, które odbędą się w Sofii.

Ostatecznie Zyśk nie pojedzie na europejski czempionat do Bułgarii, ale na pewno obecny sezon może zaliczyć do udanych, gdyż jest jednym z największych objawień pięściarstwa amatorskiego w Polsce. Z ostrołęczaninem wiązać można spore nadzieje, gdyż ma on dopiero 23 lata, a już teraz w szybkim tempie wspina się po kolejnych szczeblach kategorii do 69 kilogramów.

Oprócz Zyśka, w Halle wystąpili także inni reprezentanci Polski. Los naszego pięściarza podzielili także Mateusz Tryc i Daniel Adamiec, przegrywając w pierwszych walkach odpowiednio z Uke Smajili ze Szwajcarii i Enockiem Poulsenem z Danii. Tomasz Jabłoński uległ z kolei Austriakowi Howigowi Grigorijanowi, lecz werdykt sędziów w tej walce pozostawiał wiele do życzenia. Porażkę z Uzbekiem Chasanbajem Dusmatowem poniósł również Dawid Jagodziński.

Trener Zbigniew Raubo powołał kadrę na zbliżające się Mistrzostwa Europy Seniorów. Do Bułgarii pojadą: Dawid Jagodziński, Daniel Adamiec, Tomasz Jabłoński, Mateusz Tryc, Dawid Michelus, Igor Jakubowski i Paweł Wierzbicki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.