zdjecie 3243

11 zimowych sprawdzianów Korony Ostrołęka (podsumowanie)

Piłka nożna 15 marca 2017 3 Komentarze

W najbliższą sobotę rusza runda wiosenna w rozgrywkach ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Kibice z Ostrołęki będą emocjonowali się poczynaniami ostrołęckiej Korony, a ta ma za sobą pracowity okres przygotowawczy. Drużyna prowadzona przez Marcina Truszkowskiego rozegrała 11 sparingów.

Jedenaście spotkań testowych to oczywiście najwięcej ze wszystkich drużyn okręgówki w zimowych przygotowaniach. Dla porównania - sobotni rywal ostrołęczan Wkra Bieżuń rozegrał tylko pięć sparingów. Jak prezentuje się bilans gier Korony?

Początki bywały trudne, bowiem zwycięstwa i remis z wyżej notowanymi rywalami przeplatały się z porażkami, niekiedy wysokimi. Od 18 lutego Korona nie przegrała jednak żadnego sparingu, a mierzyła się m.in. z ekipami z IV ligi czy ligi okręgowej. Pokazuje to, że forma zespołu rosła systematycznie i można się spodziewać, że na sobotę niebiesko-żółci będą dobrze przygotowani.

Okres zimowych sparingów rozpoczął się 14 stycznia, a zakończył 11 marca. W tym czasie Korona rozegrała jedenaście meczów, z czego wygrała pięć. W dwóch przypadkach mecze kończyły się remisami, ostrołęczanie ponieśli też cztery porażki. Bilans bramkowy to 15:15. Co ciekawe, wszystkie porażki w sparingach Korona ponosiła z zespołami dużo wyżej notowanymi - z III i IV ligi, ostrołęccy piłkarze zdołali także wygrać aż trzy spotkania z IV-ligowcami.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Korony w sparingach był nowy nabytek Łukasz Zaniewski - 6 goli. Zdobył je jednak dopiero w dwóch ostatnich sparingach. Do siatki rywali trafiali także: Maciej Staszczuk - dwukrotnie, Jakub Laska, Robert Cychol, Wojciech Skorupka, Piotr Kubat, Michał Nosek, Bartosz Siurnicki i Piotr Strzeżysz. Podział zdobyczy wskazuje na silną rolę zespołowości wśród atutów, jakie należy wymienić przy charakteryzowaniu Korony.

Wyniki sparingów: vs. KS Piaseczno (IV liga) 0:0; vs. Unia Warszawa (IV liga) 1:0; vs. ŁKS Łomża (III liga) 0:5; vs. Ostrovia Ostrów Maz. (IV liga) 2:1; vs. Znicz Biała Piska (IV liga) 0:3; vs. MKS Przasnysz (IV liga) 0:4; vs. Ruch Wysokie Mazowieckie (III liga) 0:1; vs. Warmia Grajewo (IV liga) 1:0; vs. KS CK Troszyn (LO) 1:1; vs. Świt II Nowy Dwór Maz. (LO) 4:1; vs. Orzeł Sypniewo (A Klasa) 6:0;

Pierwszy wiosenny mecz ligowy Korony przeciwko Wkrze Bieżuń odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:15, 15 marca 2017

kibic Narwi

ekipa jest nawet mocna, przynajmniej na papierze. zobaczymy co zaprezentują w lidze i czy awansują - jeżeli tak, to co pokażą jesienią w IV lidze, bo wystarczy spojrzeć na casus Tęczy Łyse i już wiadomo, że różnica pomiędzy tymi ligami jest znaczna


...
11:22, 15 marca 2017

Gość

Dobra kapela, dadzą radę


...
16:51, 15 marca 2017

fazi

Tym składem nie awansowac to OSCAR !!!!!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.