81 medali Mistrzostw Polski ostrołęckich lekkoatletów

Lekkoatletyka 01 sierpnia 2011 Komentarzy

Medale zdobyte przez Klaudię Dobkowską i Igora Bastka na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to 80 i 81 medal jaki lekkoatleci ostrołęccy zdobyli na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych od początku istnienia LA w Ostrołęce tj. od 1970 roku.

Prócz medali Mistrzostw Polski należy doliczyć, brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów wywalczony przez Tomasza Mateusiaka w 1999 roku w Rydze. W sumie ostrołęccy lekkoatleci zdobyli 30 medali złotych (czyli tytułów Mistrza Polski), 27 medali srebrnych i 24 brązowe.

Najwięcej medali w barwach klubu OKLA – 15 wywalczył Tomasz Mateusiak, w tym 9 medali złotych (m.in. 5 razy był Mistrzem Polski Seniorów), 2 srebrne i 4 brązowe. Do tej kolekcji należy doliczyć medal najcenniejszy – brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów. Ponadto Tomek startując w klubie „Skra” Warszawa zdobył jeszcze 8 medali (1 złoty, 6 srebrnych i 1 brązowy).

Spośród trenerów najwięcej medali dla Ostrołęki wywalczyli zawodnicy trenowani przez Marka Mierzejewskiego – 24, w tym 10 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych, a także wspomniany już brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów (ponadto tr Mierzejewski pracując dla „Skry” Warszawa i AZS-AWF Warszawa „zdobył” po 8 medali dla każdego z tych klubów.

[źródło: laostroleka.pl]