B Klasa: Hat-trick Siemborskiego, pierwsza wygrana Ołdak

Piłka nożna 27 września 2017 0 Komentarzy

Drużyna ULKS Ołdaki odniosła pierwsze zwycięstwo w B Klasie ostrołęckiej. W 5. kolejce podopieczni Andrzeja Laskowskiego i Pawła Zyśka wygrali z GKS Andrzejewo. Bohaterem gospodarzy został 17-letni Daniel Siemborski.

Spotkanie miało się odbyć w Ołdakach, lecz po ulewach płyta boiska nie nadawała się do gry i nastąpiła zamiana gospodarzy. Mecz z GKS-em Andrzejewo dobrze rozpoczął się dla ULKS-u, bowiem już w 9. minucie Daniel Siemborski wpisał się na listę strzelców, a swój wyczyn powtórzył po pół godzinie gry. Przy prowadzeniu 2:0 nastąpiło jednak rozprężenie, a goście zdołali wyrównać jeszcze przed gwizdkiem na przerwę - najpierw bramkę strzelił Daniel Płotczyk, a później to samo uczynił Dominik Kraszewski.

W 58. minucie prowadzenie objął GKS, gola na 3:2 strzelił Kamil Rybiński. W 74. minucie z kontrą wyszli gracze ULKS Ołdaki, a przy biernej postawie bramkarza Hubert Chojnowski doprowadził do wyrównania. W 82. minucie rzut karny dla ULKS-u wykorzystał Daniel Siemborski, kompletując hat-tricka i dając wygraną drużynie z powiatu ostrołęckiego.

Dla ULKS-u było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po remisie i trzech porażkach. Dało to awans na 10. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu Ołdaki zmierzą się z GUKS Krasnosielc.