Cztery medale dla Ostrołęki podczas Mistrzostw Mazowsza U16

Lekkoatletyka 06 września 2016 Komentarzy

Cztery medale zdobyli lekkoatleci z Ostrołęki na Mistrzostwach Mazowsza U16, jakie odbyły się 3 września w Piasecznie. Trzy złote krążki przywieźli do Ostrołęki reprezentanci OKLA, z kolei jeden srebrny medal przypadł w udziale zawodnikowi UKS Siódemka Ostrołęka. Zobacz wyniki naszych zawodników.

Jakub Cichocki z trenerem Dariuszem Dąbrowskim

Ostrołęka ma czworo medalistów...

W biegu na 600 metrów młodzików zwyciężył Fabian Czajkowski z OKLA Ostrołęka, czas zwycięzcy to 1:29.66. Na drugim miejscu dobiegł Jakub Cichocki z UKS Siódemka Ostrołęka - 1:30.63. Na dystansie 1000 metrów miał okazję sprawdzić się inny z zawodników Siódemki - Kamil Łyszkowski, w swojej serii zajął on czwarte miejsce z czasem 2:37.40 (rekord życiowy). Ten sam dystans wśród młodzików pokonał Marcin Dobkowski z OKLA, czas 2:59.73 i miejsce szóste.

Rekord życiowy oraz mistrzostwo Mazowsza to dorobek Patryka Niedźwieckiego z OKLA Ostrołęka. W konkursie pchnięcia kulą uzyskał on wynik 13.22 m, co dało mu zdecydowane zwycięstwo. W tej samej konkurencji siódmy był jego klubowy kolega Wojciech Kaczmarczyk - 9.90 m.

W finale pchnięcia kulą młodziczek złoty medal zdobyła Gabriela Pszczoła z OKLA - 11.26 m. W tej samej konkurencji ósma była Karolina Berkowska - 6.38 m. Z kolei w skoku w dal piąte miejsce zajęła Karolina Krukowska z UKS Siódemka - jej wynik to 4.79 m. Do medalu zabrakło 12 cm.

... lecz pozostali także z dobrymi rezultatami

Wiele konkurencji na mistrzostwach w Piasecznie zostało rozegranych poza konkursem, mogli w nich brać także udział dorośli lekkoatleci. Poza medalistami, warto wyróżnić także innych ostrołęckich lekkoatletów, którzy na zawodach osiągali wartościowe rezultaty.

W eliminacjach stu metrów młodziczek wystąpiły reprezentantki OKLA Ostrołęka - Dżesika Osiewska - 14.86, Zuzanna Parzych - 15.71 (rekord życiowy), Olga Biernacka - 14.14, Izabela Stefańska - 13.55 (rekord życiowy) i Aleksandra Czajkowska - 14.99. Ostrołęczanki pobiegły także w rywalizacji na 300 metrów młodziczek. Czas 44.71 uzyskała Karolina Krukowska z UKS Siódemka Ostrołęka, a jej rówieśniczki z OKLA Ostrołęka odnotowały następujące rezultaty: Sandra Oleksiak - 46.17, Kamila Cichowska - 50.02, Katarzyna Butler - 44.32.

Kinga Szczęsnowicz (UKS Siódemka) była druga w swojej serii na 600 metrów z czasem 1:49.02, w tym samym biegu wystąpiła Katarzyna Zalewska z tego samego klubu - 1:55.39. Ich klubowa koleżanka Paulina Pilarska z rocznika 2000 zajęła dziewiąte miejsce wśród dorosłych zawodniczek, jej czas to 3:20.52 (rekord życiowy).

Reprezentanci Ostrołęki wystąpili także w sztafetach. W sztafecie 4 x 100 metrów drużyna OKLA Ostrołęka (Parzych, Stefańska, Berkowska, Czajkowska) zajęła czwarte miejsce z wynikiem 57.22. W drugim biegu na tym dystansie OKLA zgłosił inny zespół (Zalewska, Osiewska, Cichowska, Biernacka), który z kolei zajął pierwsze miejsce z czasem 56.11.