OKLA z sukcesami w Pułtusku i Warszawie

Lekkoatletyka 03 maja 2016 Komentarzy

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka mają na swoim koncie kolejne udane występy. Reprezentanci Ostrołęki wystartowali w biegu przełajowym w Pułtusku oraz w imprezie towarzyszącej Orlen Warsaw Marathon w Warszawie. Ich wyniki można określić jako bardzo dobre.

fot. laostroleka.plMBP Ireny Szewińskiej w Pułtusku

W Międzynarodowych Biegach Przełajowych Ireny Szewińskiej w Pułtusku zawodnicy OKLA wywalczyli trzy medale - złoto i dwa brązy. Na najwyższym stopniu podium stanął Fabian Czajkowski z PG Myszyniec. Brązowe medale w zawodach wywalczyły Katarzyna Butler z PG Myszyniec oraz Sandra Oleksiak z SP Chorzele. Tuż za podium została sklasyfikowana Wiktoria Orzoł z Gimnazjum nr 4 Ostrołęka. W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych plasowali się: 6. Alicja Prusik (STO Ostrołęka), 6. Kamila Cichowska (SP Chorzele), 7. Iza Stefańska (SP Myszyniec), 8. Kornelia Zbiczyńska (SP nr 2 Ostrołęka).

W zawodach wystartowali również: Julia Pogorzelska (SP Chorzele), Kornelia Szymczyk (SP 10 Ostrołęka), Patrycja Toczek (SP Myszyniec), Iza Borowska (SP Chorzele), Ola Czajkowska (SP Myszyniec), Oliwia Ropiak (SP Myszyniec), Tomasz Szczepkowski (STO Ostrołęka). Wszystkie wymienione zawodniczki i zawodnicy są reprezentantami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Drużynowo OKLA w zawodach wywalczyło drugie miejsce. Do imprezy zawodników przygotowywali szkoleniowcy Katarzyna Szuster i Bartosz Witkowski oraz współpracujący z klubem trener Michał Zawojek z Chorzel.

Orlen Warsaw Marathon

Imprezą towarzyszącą Orlen Warsaw Marathon był bieg "Lekkoatletyka dla każdego". W zawodach wystartowała aż 40-osobowa grupa młodych młodego lekkoatletów w Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy trenują pod okiem trenerów Katarzyny Szuster, Bartosza Witkowskiego i Przemysława Dąbrowskiego. - Ekipę tworzyły dzieci z Ostrołęki ze szkół: SP 1, SP 2, SP 6, SP 10, STO, SP Drwęcz i SP Myszyniec - mówi trener Bartosz Witkowski. - W zawodach w sprawach organizacyjnych pomagał trener OKLA Konrad Szuster.

W sumie w zawodach startowało ponad 3000 dzieci z całej Polski w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty medal, koszulkę oraz dyplom. Rozgrzewkę dzieci przed startem prowadził Paweł Czapiewski - rekordzista Polski w biegu na 800 m.

- W tym biegu chodziło o super zabawę, integrację a także można było zobaczyć gwiazdy polskiej lekkoatletyki - dodaje trener Bartosz Witkowski. - Nasza ekipa wróciła z uśmiechami na twarzy i już nie mogą doczekać się kolejnych zawodów które odbędą się 7 maja w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego.

Więcej informacji o OKLA można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu pod adresem www.laostroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.