Iza Stefańska ze srebrem eliminacji Nestle Cup

Lekkoatletyka 17 maja 2016 Komentarzy

Bardzo udany występ zapisali na swoim koncie młodzi lekkoatleci prowadzeni przez trenerów Bartosza Witkowskiego i Katarzynę Szuster. Dzieci uczestniczące w projekcie "Lekkoatletyka dla każdego" wzięły udział w eliminacjach Nestle Cup 2016 na stadionie AWF w Warszawie.

fot. laostroleka.plW zawodach najlepiej zaprezentowała się Izabela Stefańska, która w trójboju w klasach szóstych wywalczyła srebrny medal. Do trójboju zaliczane były takie zarówno biegi sprinterskie, biegi średnie oraz konkurencje techniczne. Obowiązkowe dla wszystkich były 60 m i rzut piłeczką palantową, plus trzecia konkurencja do wyboru. Tuż za podium w zawodach uplasowała się Oliwia Napiórkowska w klasach czwartych, chociaż obecnie uczęszcza dopiero do klasy trzeciej. Piąta w klasach piątych była Kornelia Zbiczyńska, a piąta w klasach szóstych Karolina Berkowska.

W zawodach "Lekkoatletykę dla każdego Ostrołęka" reprezentowali także: Aleksandra Czajkowska, Patrycja Toczek, Kornelia Szymczyk, Aleksandra Lipka, Oliwia Ropiak, Wiktoria Rosińska, Ala Rochniak, Lena Wilczyńska, Alicja Prusik, Aleksandra Kowalczyk, Julia Chełchowska, Alicja Walc, Maja Czaplińska, Magdalena Korzeniecka, Zuzanna Parzych, Piotr Rębowski, Filip Gołębiewski, Filip Wojnar, Kamil Szporak, Michał Korsak, Kacper Gołębiewski.

Awans do turnieju finałowego Nestle Cup, który został zaplanowany we wrześniu uzyskali tylko zwycięzcy konkurencji, ale możliwe, że znajdzie się w nim miejsce również dla najlepszych zawodników z Ostrołęki. - Możliwe, że ktoś z osób z naszej grupy zostanie zaproszony na finał, bo oprócz zwycięzców, przepustkę mogą otrzymać również osoby z najlepszymi wynikami - podkreśla trener Lekkoatletyka dla każdego w Ostrołęce Bartosz Witkowski.

Więcej informacji o zawodnikach OKLA Ostrołęka oraz projekcie "Lekkoatletyka dla każdego" znaleźć można w serwisie www.laostroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.