Czy Energa Omis odwróci losy play-out? [WIDEO]

Siatkówka 22 kwietnia 2016 Komentarzy

Siatkarze Energi Omis Ostrołęka przegrali pierwsze i drugie spotkanie fazy play-out przeciwko KPS Kęty. Margines błędu został wyczerpany, każda kolejna porażka z tym rywalem oznaczać będzie degradację do II ligi. Kolejne spotkanie już jutro w Ostrołęce - wejście na mecz będzie darmowe.Biało-czerwoni do rywalizacji o utrzymanie z KPS Kęty przystępowali w dobrych nastrojach, po serii ciężkich treningów i sparingów. Miały one dać efekt podczas pierwszych spotkań na terenie rywala. Niestety, biało-czerwoni zawiedli i w Kętach ugrali tylko jednego seta. W fazie play-out liczą się jednak wygrane mecze, więc to KPS jest na uprzywilejowanej pozycji - do pewnego utrzymania brakuje im już tylko jednej wygranej. Z kolei Energa Omis znajduje się w niesamowitym kryzysie, ale trenerzy i zawodnicy wciąż wierzą, że uda się utrzymać pierwszą ligę. W szybkie zakończenie rywalizacji wierzą natomiast rywale z Kęt.

-  Bardzo duże znaczenie w kolejnym meczu będzie miało to jak wytrzyma drużyna z Ostrołęki, bo to ona jest obecnie w takiej sytuacji, że nie ma się już gdzie cofnąć. To na niej spoczywa większa presja niż na nas. Jedno potknięcie nie zrobi nam większej różnicy, chociaż na pewno będziemy chcieli wygrać już w sobotę – mówi zawodnik KPS Kęty Jan Tomczak w wywiadzie dla serwisu siatka.org. – Zespół z Ostrołęki dysponuje mocną i dość nieobliczalną zagrywką. Ma w składzie kilku zawodników, którzy mogą zrobić różnicę w tym elemencie. Musimy więc wystrzegać się przestojów i szybko uciekać z trudnych ustawień. Wtedy będzie nam się dużo łatwiej grało i dokończymy całą rywalizację już w trzech meczach - dodaje.

Trzeci mecz o utrzymanie w I lidze rozegrany zostanie w sobotę 23 kwietnia o godz. 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. W przypadku zwycięstwa gospodarzy - czwarty mecz dzień później o 17.00. Zarząd ostrołęckiego klubu zaprasza do kibicowania biało-czerwonym. Wstęp na mecz lub mecze o utrzymanie w Ostrołęce będzie darmowy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.