zdjecie 2866

Dariusz Regulski w kadrze diabetyków na Tour de Pologne

Kolarstwo 04 sierpnia 2018 0 Komentarzy

Dariusz Regulski z Ostrołęki będzie jednym z reprezentantów polskiego środowiska diabetyków, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu Tour de Pologne 2018. Pojadą oni specjalnym wyścigu Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się w Bukowinie.

Dariusz Regulski z Ostrołęki będzie jednym z reprezentantów polskiego środowiska diabetyków, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu Tour de Pologne 2018. Pojadą oni specjalnym wyścigu Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się w Bukowinie.

Na stronie mojacukrzyca.pl znajdziemy sylwetki poszczególnych kolarzy. Dariusz Regulski tak pisze o sobie...

Doświadczony zawodnik, mam 50 lat, a na cukrzycę zachorowałem w październiku 1981 r., a więc tuż przed stanem wojennym… Pamietam, że m.in. piłem wtedy jak smok wawelski na każdej przerwie w szkole i nie wiedziałem skąd mi to przyszło. Chodziłem wtedy do 7 klasy szkoły podstawowej w cichej wiosce Raki na przedpolu Kurpi (północne Mazowsze dla mniej wtajemniczonych). Po tygodniu w szpitalu w Makowie Maz. żywego (a nie każdemu się to zdarza po “wizycie” w tamtym szpitalu…) zostałem przewieziony do szpitala dziecięcego w Dziekanowie Lesnym k/Warszawy i pod koniec listopada wróciłem do szkoły przeszkolony jak badać sobie poziom cukru, jak podawać i ile insuliny etc. Dziękuję moim Rodzicom (szczególnie Mamie ale i Tacie) za wiele poświęcenia i ofiarną rodzicielską miłość jaką mi wtedy okazywali i pierwszych “słodkich ” krokach. Po podstawówce szkoła średnia w Płocku, studia dzienne w Warszawie i Lublinie i zaoczne z… wychowania fizycznego w Olsztynie. Spotykałem wiele pomocy ze strony lekarzy diabetologów, ale i sam sporo czytałem i szukałem informacji jak żyć (Panie premierze….) z cukrzycą i ciągle widzę spory margines do poprawy w “zarządzaniu” moją chorobą.

Sportem uprawiałem na różnym poziomie, ale na dobre to wziąłem się po studiach: głównie kolarstwo szosowe, trochę mtb. 5-6 lat temu odkryłem bieganie ( “lżejsze” dla kieszeni…i bardziej odporne na pogodę). Z tych dwóch dyscyplin składa się duathlon, w którym często startuję od paru lat, a rok temu zająłem nawet 4 m. w kat. 45-49 lat w Mistrzostwach Polski na dystansie sprint w Rawie Mazowieckiej we wrześniu. Byłby medal, ale skurcze mnie “zablokowały” na drugim okrążeniu na rowerze i podium odjechało…. Te skurcze to maja pięta Achillesa w uprawianiu kolarstwa.

W Tour de Pologne Amatorów będę startował 3 raz. Rok temu deczko padało, ale dojechałem na 183 m w open .


Dariusz Regulski w ostatnim czasie został Mistrzem Polski MTB kolarzy z cukrzycą. Oby równie dobry wynik osiągnął w kolejnych zawodach - powodzenia!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.