Ekipa CrossFightGym Ostrołęka na Runmageddonie w Ełku

Lekkoatletyka 01 lipca 2016 Komentarzy

Trzynastoosobowa ekipa CrossfightGym Ostrołęka wzięła udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami Runmageddon Rekrut w Ełku. Reprezentanci naszego miasta uplasowali się na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej, a dla trójki z nich występ w biegu był szczególnie wyjątkowy.

Magdalena Lelujka, Magdalena Eliasz-Laskowska oraz Grzegorz Marcinkowski znaleźli się w gronie osób, które zdobyły tytuł weteranów. Do osiągnięcia tego tytułu potrzebny jest występ w trzech rodzajach biegów (Rekrut, Classic i Hardcore) w jednym sezonie. Przejdźmy jednak do wyników rywalizacji.

Najszybszy z reprezentantów CrossFightGym w Ełku był Marek Będźkowski - czas  01:47:15. Dziesięć sekund za nim finiszował Grzegorz Rykowski, a w limicie dwóch godzin zmieścili się także Magdalena Lelujka, Dorota Kobus i Marek Biedrzycki (wszyscy dobiegli w czasie 1:59, Lelujka była szybsza o parę sekund od pozostałej dwójki). Czasy wymienionej piątki liczyły się do klasyfikacji drużynowej, w której wynik 09:34:01 dał 20. lokatę na 46 startujących drużyn.

W czasie 02:01:08 do mety dobiegł Grzegorz Marcinkowski. Reszta zawodników osiągnęła czas 2:18, różnice między nimi były minimalne. Byli to Magdalena Eliasz-Laskowska, Marta Gałązka, Mariusz Poteraj, Katarzyna Sulewska, Maciej Sulewski, Robert Nadaj i Beata Żebrowska. W klasyfikacji open najwyżej sklasyfikowany zawodnik CrossFightGym Marek Będźkowski zajął 293. miejsce wśród 1119 startujących.

Runmageddon to ekstremalny bieg z przeszkodami takimi jak błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki czy okopy. Jest to spore wyzwanie rzucone sprawności, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej. Istnieją różne rodzaje biegu - Rekrut, który odbył się w Ełku, to dystans 6 km przy 30 zastawionych przeszkodach.