zdjecie 473

Energa Omis z planem walki o utrzymanie

Siatkówka 09 marca 2016 Komentarzy

Do końca rundy zasadniczej I ligi pozostały już tylko dwie kolejki, ale jest już pewne, iż Energa Omis Ostrołęka powalczy o utrzymanie na zapleczu Plus Ligi w fazie play-out. Przedstawiamy zasady rywalizacji oraz terminarz gier.

Do końca rundy zasadniczej I ligi pozostały już tylko dwie kolejki, ale jest już pewne, iż Energa Omis Ostrołęka powalczy o utrzymanie na zapleczu Plus Ligi w fazie play-out. Przedstawiamy zasady rywalizacji oraz terminarz gier.

Runda zasadnicza I ligi w sezonie 2015/16 zakończy się 19 marca. Ostrołęcki zespół tego dnia miał rozegrać mecz we własnej hali przeciwko KPS Siedlce, lecz już wiemy, że mecz będzie przełożony z powodu braku wolnej hali im. Arkadiusza Gołasia. Niezależnie od tego kiedy mecz się odbędzie, podopieczni Andrzeja Dudźca i Arkadiusza Piasty będą mieli kilka tygodni na wypracowanie formy na decydujące mecze. Pozostanie jedynie ciężko trenować, by poprawić wciąż obecne liczne mankamenty w grze.

Wiemy już, że biało-czerwoni nie mają szans na zajęcia innej pozycji na koniec rundy zasadniczej niż miejsce trzynaste. Oznacza to, że pierwsze mecze play-out Energa Omis rozegra na wyjeździe. Spotkania nr 1 i 2 odbędą się na terenie rywala już 16 i 17 kwietnia. Tydzień później - 23/24 kwietnia zaplanowano mecze (lub jeden mecz) w Ostrołęce. Ewentualne piąte spotkanie 27 kwietnia na wyjeździe. Wtedy najpóźniej poznamy spadkowicza z I ligi, a będzie nim zespół, który w ostatecznej walce przegra w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Kto będzie rywalem naszych siatkarzy w play-out? Są tylko dwie opcje - Camper Wyszków lub KPS Kęty. W dużo lepszej sytuacji jest Camper, który zajmuje bezpieczną 11. pozycję z przewagą pięciu punktów nad KPS. Kluczowa będzie najbliższa kolejka - Kęty aby zachować szanse na uniknięcie play-out muszą wygrać z mocnym Ślepskiem Suwałki, jednocześnie licząc na porażkę Campera z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. W 26. kolejce (ostatniej) Camper zagra u siebie z Kętami i wtedy ten mecz mógłby rozstrzygnąć rywala dla ostrołęczan.

Najbliższe mecze I ligi już 12 marca. Energa Omis Ostrołęka w spotkaniu 25. kolejki zagra na wyjeździe z Espadonem Szczecin.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.