Grad medali ostrołęczan na Mistrzostwach Europy w Helsinkach!

Inne 29 lipca 2016 Komentarzy

Dwóch ostrołęczan wystąpiło w barwach reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwach Europy dla osób po transplantacji i dializowanych. Impreza odbyła się w dniach 10-17 lipca w Helsinkach. Jakub Janczewski i Robert Serejko zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając sporo medali.

Jakub Janczewski (pierwszy z prawej)

Obaj ostrołęczanie wystąpili w pływaniu. Jakub Janczewski zdobył cztery srebrne oraz brązowy medal indywidualnie, a także dwa złote medale w sztafetach 4x50 m. Z kolei Robert Serejko wywalczył brąz w pływaniu na 50 m stylem klasycznym. Wyjazd brązowego medalisty na Mistrzostwa Europy dofinansował samorząd miasta.

W reprezentacji kraju wystartowało 17 zawodników po transplantacjach narządów, w tym 11 po przeszczepie nerki oraz 6 po transplantacji wątroby. Zawodnicy rywalizowali w darcie, lekkiej atletyce, mini maratonie, pływaniu, tenisie ziemnym i tenisie stołowym.

Klasyfikację medalową wygrała Finlandia - 104 medale, drudzy byli Węgrzy - 95 medali, trzecia Wielka Brytania - 63 medale. Polacy z dorobkiem 51 medali zajęli szóste miejsce. Pobili także medalowy rekord, gdyż ich dotychczasowy najlepszy wyczyn wynosił 20 zdobytych medali.