II liga. Trójka Ostrołęka wygrywa po rzutach karnych (wyniki, tabela)

Piłka ręczna 23 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Trójka Ostrołęka pokonała Włókniarz Konstantynów Łódzki w wyjazdowym meczu 17. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Ostrołęczanie stoczyli wyrównany bój z gospodarzami i zwycięstwo odnotowali dopiero w rzutach karnych.

W pierwszej połowie sytuacja była zmienna: raz na prowadzeniu byli gracze Trójki (7:5 w 11. minucie), by po chwili przegrywać z Włókniarzem (7:10 w 17. minucie). Ostatecznie jednak tercet Niećko-Kraszewski-Dmowski w ostatnich minutach pierwszej połowy doprowadził do wyrównania z wyniku 15:12 dla gospodarzy na 15:15.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Minimalną przewagę osiągnęli piłkarze Włókniarza (22:19 w 40. minucie). Na 4 minuty przed końcem meczu Patryk Kuliś rzucił jednak bramkę na 27:27, a to oznaczało ogromne emocje w końcówce. Skończyło się wynikiem 29:29, a to oznaczało rzuty karne. W nich zawodnicy Trójki rzucali bezbłędnie. Do siatki trafiali Gawkowski, E. Obidziński, Kraszewski, Niećko i Kuliś. Po drugiej stronie przy piątej próbie w końcu nastąpiła pomyłka (nie strzelił Kubiak) i to ostrołęczanie mogli cieszyć się z wygranej po rzutach karnych.

Trójka Ostrołęka zakończyła sezon z dorobkiem 9 zwycięstw i 9 porażek, zdobywając 26 punktów i osiągając bilans bramkowy 499-528. Na razie daje to 6. miejsce, ale pozostałe zespoły będą grać jeszcze jedną kolejkę (Trójka rozegrała mecz awansem). Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia.

Włókniarz Konstantynów Łódzki - Trójka Ostrołęka 29:29 (15:15), karne 4:5

Trójka: Kosiński 5, Wojdyna, P. Obidziński 2, Kuliś 2, E. Obidziński 2, Niećko 9, Minasiewicz, Dmowski 4, Kowalczyk 2, Kraszewski, Gawkowski, Dworak. Nie zagrali: Lesiński, Kośnik, Kolanowski. Trener: R. Żebrowski.