Jan Klemendorf najlepszy w Grand Prix Polski w Międzyzdrojach

Inne 18 września 2023 1 Komentarz

Ponad 250 zawodników i zawodniczek wzięło udział w rozpoczynającym sezon 1. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym w Międzyzdrojach. Doskonale spisał się Jan Klemendorf z Ostrołęki, wygrywając swoją kategorię wiekową. Finał był niesamowity!

W fazie grupowej Jan Klemendorf miał dwóch rywali - bez problemu uporał się z Franciszkiem Rybakiem z Laskowic (3:1) i Stanisławem Pitalą z Mszany Dolnej (3:0). Fazę pucharową ostrołęczanin zaczął od pewnej wygranej 3:0 z Wacławem Marchalewiczem z Jeleniej Góry, po czym również bez straty seta rozprawił się z Andrzejem Kurcem z Rumii. W półfinale czekał Janusz Żukowski ze Szczecina, ale i z nim Klemendorf wygrał 3:1.

- Do finału spaceru nie było - mówi nam Jan Klemendorf, doceniając klasę rywali, z którymi się mierzył.

Finał zapowiadał się ekscytująco, bo zarówno Jan Klemendorf, jak i Henryk Prusiński z Olsztyna, to ubiegłoroczni mistrzowie kraju w swoich kategoriach wiekowych, teraz w końcu mogli się zmierzyć i to od razu w wielkim finale.

- W finale było ciężko - przyznaje Klemendorf. - W pierwszym secie prowadziłem 9:7, a przegrałem do 10. Drugiego seta rywal wygrał do 9 i prowadził 2:0, ale udało się odwrócić losy meczu.

Od trzeciej partii Klemendorf grał już perfekcyjnie: wygrał do 6, 7 i 4, zwyciężając w całym spotkaniu 3:2. Emocjonujący pięciosetowy bój był godny finału Grand Prix.

Jan Klemendorf podsumowuje: - W Międzyzdrojach byłem drugi i trzeci, ale nigdy nie byłem pierwszy, myślałem już sobie "kiedy ja to wygram". Tak chciałem wygrać i udało się!

Drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski Weteranów zostanie rozegrany w październiku w Szczawnie-Zdroju. Kolejne imprezy zaplanowano w listopadzie w Makowie i grudniu w Węgierskiej Górce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
17:35, 19 września 2023

Znajoma

Brawo Panie Janku tak trzymać

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.