Jan Klemendorf najlepszy w Polsce! Mistrzostwo w prezencie dla żony

Inne 08 czerwca 2024 9 Komentarzy

Jan Klemendorf został mistrzem Polski weteranów w tenisie stołowym! W Oleśnicy w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych. Ale któż mógł zatrzymać ostrołęckiego tenisistę, skoro ten miał niezwykle ważny powód by wygrać: w prezencie na urodziny żony! Do indywidualnego złota dołożył też brąz w deblu.

Jan Klemendorf mistrzem Polski

Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym odbyły się w dniach 6-8 czerwca w Oleśnicy. Na liście startowej w kategorii 70-74 lat znalazło się 24 zawodników z całej Polski, w tym oczywiście jeden z faworytów, czyli Jan Klemendorf z Ostrołęki.

Ostrołęczanin zaczął znakomicie. - Grupę łatwo przeszedłem - przyznaje i rzeczywiście była to szybka robota: trzy razy po 3:0 z zawodnikami z Gdyni, Bielska-Białej i Strzelec Opolskich.

Bez straty seta Klemendorf przeszedł też przez ćwierćfinał, a w półfinale stoczył naprawdę zacięty bój z Krzysztofem Młotkowskim z Grudziądza. Pierwszego seta Klemendorf wygrał, ale w dwóch kolejnych lepszy był przeciwnik. Na szczęście, nasz zawodnik w dwóch kolejnych setach pokazał klasę i cały mecz wygrał 3:2.

- Finał był łatwiejszy - przyznał później. I rzeczywiście, bo w meczu o złoto pokonał 3:1 Michała Wolnego z Rudy Śląskiej. Mistrzem Polski jest Jan Klemendorf! Oprócz złota indywidualnego, dołożył do tego również brąz w deblu w parze ze Stefanem Żochowskim z Ciechanowa.

W prezencie na urodziny żony!

"To dla mnie duży sukces, obroniłem tytuł mistrza Polski, jestem szczęśliwy" - mówił nam Jan Klemendorf. I dodał jeszcze coś ważnego:

Dziś są urodziny mojej żony! Jak byłem na mistrzostwach, to myślałem, że może uda się to złoto w prezencie zdobyć...

I udało się! Redakcyjnie dołączamy się do życzeń dla pani Basi - wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i oczywiście dumy z męża!