Kapitalny występ Dąbrowskiego w Orlen Warsaw Marathon

Lekkoatletyka 27 kwietnia 2016 3 Komentarze

Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń) zajął dziesiąte miejsce w Orlen Warsaw Marathon, który był jednocześnie 86. Mistrzostwami Polski mężczyzn w maratonie. Reprezentujący klub Prefbet Śniadowo Łomża mieszkaniec powiatu ostrołęckiego dobiegł na metę w czasie 2:20.10.

Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń) zajął dziesiąte miejsce w Orlen Warsaw Marathon, który był jednocześnie 86. Mistrzostwami Polski mężczyzn w maratonie. Reprezentujący klub Prefbet Śniadowo Łomża mieszkaniec powiatu ostrołęckiego dobiegł na metę w czasie 2:20.10.

Dąbrowski uplasował się na siódmej pozycji w Mistrzostwach Polski, ponieważ w klasyfikacji open w pierwszej dziesiątce uwzględnieni zostali także trzej obcokrajowcy - Charles Munyeki z Kenii (3. miejsce), Mulue Andom z Erytrei (4. miejsce) i Liam Adams z Australii (5. miejsce). Zwycięzcą został Artur Kozłowski z MOS Sieradz, jego wynik to 2:11.54. Drugi był najbardziej znany polski maratończyk - Henryk Szost z Grunwaldu Poznań - 2:12.30.

O znakomitym występie Przemysława Dąbrowskiego niech świadczy fakt, iż był to najlepszy debiutant w maratońskich Mistrzostwach Polski. Był także najmłodszym z Polaków w pierwszej dziesiątce klasyfikacji open. Dobrze wróży to na kolejne starty reprezentanta naszego powiatu w biegach na 42,095 km.

- To nie tylko zasługa mojej ciężkiej pracy, jaką wykonałem, aby dobrze się przygotować do maratonu, ale także zasługa mojego trenera Rafała Fronczuka, który prowadzi mnie od początku studiów - mówi Przemysław Dąbrowski.

Jak sam zaznacza, warunki pogodowe na trasie nie były najlepsze, ale udało mu się przebiec maraton bez większych przeszkód. - Przez trzydzieści kilometrów wiało prosto w twarz. Od 24. kilometra postanowiłem oderwać się od grupy i samodzielnie zmierzyć się z silnym wiatrem i z czasem, który szybko uciekał i ciężko było przyspieszyć. Bylem przygotowany na 2:18, ale dzisiaj pogoda nie dała mi tego pobiec. Cieszy jednak fakt, że nie miałem żadnego kryzysu - stwierdza.

Warto dodać, że w trakcie przygotowań do maratonu Dąbrowski zaliczył kilka udanych rezultatów w biegach na krótszych dystansach. Był najlepszy w IV Biegu Wojciechowym w Serocku na dystansie 10 km (drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski z Ostrołęki), jak również zwyciężył podczas ostrołęckiego Crossu Szalonego Kurpsia. Specjalizuje się także w biegach przełajowych - jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski w drużynie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:57, 27 kwietnia 2016

Karolbiegacz

Gratulacje Przemek !!!
Trzymamy mocno kciuki za Twój występ w XXII Półmaratonie Kurpiowskim w Ostrołęce.
22 maja wszyscy kibicujemy na ulicach Ostrołęki


...
11:33, 27 kwietnia 2016

starydent

Siódme miejsce w Polsce wśród maratończyków - robi wrażenie :) Brawo dla Pana Przemysława i oby więcej takich sukcesów w naszym powiecie.  


...
11:45, 27 kwietnia 2016

lukA

Gratulacje, świetny wynik. Powodzenia w maju.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.