zdjecie 2252

KK 24h na Mistrzostwach Podlasia [ZDJĘCIA]

Inne 09 listopada 2016 Komentarzy

Zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h w ubiegłą niedzielę startowali w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie osiedla Wygoda. Występ można uznać za udany: zajęli oni czołowe lokaty w swoich kategoriach.

Zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h w ubiegłą niedzielę startowali w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie osiedla Wygoda. Występ można uznać za udany: zajęli oni czołowe lokaty w swoich kategoriach.

W kolarskim wyścigu przełajowym chodzi przede wszystkim o sprawne schodzenie i wchodzenie na rower przed i po ciągle przeszkadzającymi zawodnikom: rowami, muldami, poprzecznymi deskami na wysokości połowy koła, błota itp. Zawodnicy także często muszą nosić rower na ramieniu, bo najzwyczajniej nie ma możliwości pokonania trasy na kołach. Różnicą w zasadach rozgrywania przełajów jest także limit czasowy poszczególnych wyścigów. Gdy do mety dojeżdża zwycięzca wyścigu to zawodnicy, którzy nawet nie przejechali wszystkich okrążeń muszą zjechać z trasy.

- Przełaje w Polsce odradzają się, ale daleko nam jeszcze do Belgii, Holandii gdzie na tego typu zawody kolarskie przychodzi parę tysięcy kibiców. W Białymstoku kibiców oraz zawodników było trochę mniej lecz sama rywalizacja była bardzo zacięta - komentuje Marek Karczewski, prezes KK 24h.

Zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h zaprezentowali się z dobrej strony. Marta Gawek obroniła tytuł mistrzyni woj. podlaskiego wśród młodziczek w wyścigu na 20 min. Maciej Karwowski dojechał do mety na drugiej pozycji wśród amatorów M40 i jednocześnie jako dziesiąty zawodnik open w wyścigu na 40 min.

Mariusz Rynkiewicz zajął 5. lokatę wśród amatorów M30 w wyścigu na 50 min., a Adrian Gąska i Kacper Mocek w wyścigu na 40 minut dojechali odpowiednio na 7. i 8. pozycji wśród juniorów młodszych. Szymon Białczak w tym wyścigu miał tyle pecha, że wyczerpał chyba limit na ten rok - jechał ten wyścig na czterech rowerach (zmieniał je w strefie zmian) i wszystkie z nich przy trudnych warunkach pogodowych odmówiły posłuszeństwa.

Ekipa KK24h już w piątek 11 listopada wystartuje w kolejnym wyścigu przełajowym, tym razem na warszawskiej dzielnicy Bemowo, na Fortach Bema.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.