Knockout Boxing Night 19. Plejada pięściarskich gwiazd w Ostrołęce

Sporty walki 29 listopada 2021 0 Komentarzy

To było prawdziwe święto boksu w Ostrołęce. W ringu rywalizowali m.in. "Ostrołęcki Taran" Przemysław Zyśk, Kamil Szeremeta czy Paweł Stępień, a na trybunach było równie ciekawie. Do naszego miasta przyjechał m.in. były mistrz świata oraz dwóch pretendentów do tego tytułu.

Wśród gwiazd boksu na trybunach hali im. Arkadiusza Gołasia dostrzec można było Krzysztofa Głowackiego. "Główka" to klasa sama w sobie. 

W 2015 roku zdobył mistrzostwo świata w WBO w wadze cruiser, nokautując niemieckiego faworyta Marco Hucka. Obronił mistrzostwo w walce ze Steve'm Cunningham'em, ale w kolejnej walce musiał już uznać wyższość Oleksandra Usyka. O tytuł mistrzowski walczył jeszcze dwukrotnie, ale nie udało się zarówno zdobyć tytułu w walkach z faulującym Marisem Briedisem z Łotwy, jak również z Lawrence'm Okolie'm.

zdjecie

O mistrzostwo świata w 2019 roku miał okazję boksować także Maciej Sulęcki. "Striczu" nie znalazł jednak sposobu na Demetriusa Andrade. Nie dał się znokautować, ale jego rywal wygrał na punkty zdecydowanie. Kto wie, być może przed nim jeszcze kolejne szanse starć o tytuły? Czas pokaże...

zdjecie

O tytuły walczył też Albert Sosnowski, który zakończył już karierę, ale w Ostrołęce pojawił się jako komentator telewizji TVP Sport. "Dragon" w 2009 zdobył mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej, a w 2010 stanął naprzeciw Witalija Kliczki w walce o mistrzostwo świata. Walki nie wygrał, ale bracia Kliczko byli wówczas niezwykle mocni.

zdjecie

To oczywiście nie jedyni byli lub obecni znani pięściarze, którzy odwiedzili Ostrołękę, by obejrzeć galę Knockout Boxing Night 19. Wspomnieć tu można chociażby byłego pięściarza, a obecnie eksperta telewizyjnego Macieja Miszkinia czy perspektywicznego zawodnika Fiodora Czerkaszyna. 


PRZECZYTAJCIE TAKŻE:

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.