KS CK Troszyn nie wykorzystał szansy na zwycięstwo

Piłka nożna 26 kwietnia 2016 Komentarzy

Piłkarze KS CK Troszyn przez całą drugą połowę meczu z Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna grali w przewadze jednego zawodnika - nie wykorzystali jednak szansy na wygraną i zanotowali kolejny wiosenny remis. Trzy punkty na swoim koncie zapisali gracze Tęczy Łyse. Lider okręgówki pewnie zmierza po awans do IV ligi.

Gracze z Troszyna do meczu z Wieczfnianką przystępowali w roli faworyta, znajdowali się bowiem dużo wyżej w tabeli ligowej, a do tego pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wygraną podopiecznych Łukasza Bałazego 2:1. Jako pierwsi w sobotnim starciu do siatki trafili jednak przyjezdni - w 31. minucie uczynił to Marcin Dziubiński. Dziesięć  minut później do wyrównania doprowadził Piotr Bałas, a jeszcze przed przerwą arbiter pokazał czerwoną kartkę (za dwie żółte) zawodnikowi gości Marcinowi Harzyńskiemu. Po przerwie mogło to znacząco ułatwić zadanie gospodarzom. W 57. minucie meczu Kamil Grochocki wyprowadził KS CK na prowadzenie i tym samym końcowy triumf znacznie się przybliżył. Dziewięć minut później było już jednak 2:2 po golu Piotra Melchinkiewicza i taki rezultat utrzymał się do końca spotkania, mimo ataków zespołu gospodarzy.

Drugi zespół z powiatu ostrołęckiego w okręgówce - Tęcza Łyse - pokonał Wkrę Żuromin 3:1 po golach Marka Kaliszewskiego, Daniela Wargulewskiego i Aleksandra Lipowskiego. Tęcza utrzymuje ośmiopunktową przewagę nad wiceliderem z Nowego Miasta i wydaje się, że tylko nieprawdopodobny kataklizm mógłby pozbawić zespołu spod Ostrołęki awansu do IV ligi.

KC CK Troszyn - Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 2:2 (1:1)
Bałas 41, Grochocki 57 - Dziubiński 31, Melchinkiewicz 66

KS CK: Florczykowski - Grochocki, Grabowski, Laskowski, Dzwonkowski (83' Abramczyk), Bałas, Chromik, Kuliś (46' Gutowski), Rudziński, Sakowski, Bałazy (78' Parzych).