zdjecie 1064

Ostrołęccy samorządowcy na trzecim miejscu w Polsce [ZDJĘCIA]

Siatkówka 27 kwietnia 2016 Komentarzy

W dniach 21-24 kwietnia w Redzie odbywały się XX Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Reprezentacja Urzędu Miasta Ostrołęki zdobyła na nich brązowy medal.

W dniach 21-24 kwietnia w Redzie odbywały się XX Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej. Reprezentacja Urzędu Miasta Ostrołęki zdobyła na nich brązowy medal.

W dwudziestej edycji mistrzostw wzięły udział 33 zespoły: 22 w kategorii open – wśród nich drużyna Urzędu Miasta Ostrołęki – oraz 11 w kategorii powyżej 45. roku życia. W grupie eliminacyjnej ostrołęczanie zmierzyli się z zespołami Urzędu Miasta Redy, Urzędu Miasta i Gminy Pelplin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Na tym etapie rozgrywek stracili tylko jednego seta w meczu z gospodarzami turnieju i z pierwszego miejsca awansowali do 1/8 finału. Tam czekała na nich drużyna z położonego na Kaszubach, debiutującego w mistrzostwach Lipusza. Po zwycięstwie w dwóch setach nasz zespół stanął naprzeciw niezwykle wymagającego i utytułowanego przeciwnika: reprezentacji Urzędu Miasta Milicza. Po bardzo emocjonującym meczu, uznanym przez wielu obserwatorów za najciekawszy pojedynek mistrzostw, ostrołęczanie odnieśli zwycięstwo 2:1 i awansowali do pierwszej czwórki turnieju.

Półfinałowym rywalem naszego zespołu był kolejny znakomity zespół: Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Niestety w tym meczu ostrołęczan dopadł mały kryzys, co bezwzględnie wykorzystali najbardziej utytułowani w historii mistrzostw rywale. W meczu o trzecie miejsce Urząd Miasta Ostrołęki wrócił do swojej dobrej dyspozycji z poprzednich spotkań i wygrał 2:0 z Urzędem Miasta Mysłowice. W tym czasie w finale Starogard Gdański również w dwóch setach rozprawił się z zespołem ze Starego Pola. Wcześniej, w finale kategorii +45 zespół z Gliwic pokonał po wyrównanym meczu drużynę z Człuchowa.

Urząd Miasta Ostrołęki, przede wszystkim dzięki staraniom kierownika zespołu Jacka Kisiela, który dba o organizację wyjazdów oraz zabiega o to, aby drużyna była jak najlepiej przygotowana do zawodów, jest jednym z czterech samorządów, które brały udział we wszystkich edycjach mistrzostw. Jest też zwycięzcą pierwszego turnieju, który odbył się w 1997 r. Do tytułu mistrza Polski poprowadził ją wtedy uznany za najlepszego zawodnika Andrzej Kubeł.

W kolejnych latach drużyna z Ostrołęki powiększała swój medalowy dorobek, a w roku 2010 powtórzyła sukces z inauguracyjnego turnieju, po raz drugi zdobywając tytuł mistrza Polski. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej, z dwoma złotymi, czterema srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Lepszym wynikiem mogą pochwalić się tylko reprezentacje Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim i Urzędu Miasta Milicza.

Czworo ostrołęczan otrzymywało statuetki najlepszych zawodników lub zawodniczek poszczególnych edycji mistrzostw. Wspomniany już Andrzej Kubeł uzbierał ich rekordową ilość, bo aż trzy: oprócz roku 1997 także w 1999 oraz w 2006 r. Oprócz niego najlepszymi zawodniczkami lub zawodnikami uznano Sławomirę Nowak w 1999 r., Tomasza Kanię w 2012 r. oraz Annę Niedbajło w 2014 r.

Urząd Miasta Ostrołęki w dotychczasowych mistrzostwach reprezentowało wielu zawodników, między innymi obecni radni Edward Górecki i Andrzej Rykowski. Jednak tego roku ostrołęccy siatkarze najczęściej przywoływali we wspomnieniach zmarłego niedawno Jarosława Wikieła, jednego z najważniejszych członków zespołu podczas pierwszych turniejów.

fot. ostroleka.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.