zdjecie 473

Wyścig kolarski MTB Kurpie - trwają zapisy!

Inne 14 czerwca 2016 Komentarzy

25 czerwca w Przystani odbędzie się wyścig kolarski Kurpie MTB. Impreza organizowana przez Klub Kolarski 24h już na stałe wpisała się do sportowego kalendarza naszego regionu. Zmagania zostaną rozegrane na wymagającej górskiej trasie w gminie Olszewo-Borki. Trwają zapisy, więc jeżeli jesteś amatorem kolarstwa - nie zwlekaj!

25 czerwca w Przystani odbędzie się wyścig kolarski Kurpie MTB. Impreza organizowana przez Klub Kolarski 24h już na stałe wpisała się do sportowego kalendarza naszego regionu. Zmagania zostaną rozegrane na wymagającej górskiej trasie w gminie Olszewo-Borki. Trwają zapisy, więc jeżeli jesteś amatorem kolarstwa - nie zwlekaj!

-  Z dróg asfaltowych tego nie widać, ale w środku lasu do pokonania wzniesień odpowiednie są tylko rowery górskie. Nie mamy przewyższeń jak w naszych Polskich górach ale kilkakrotne przejechanie rundy 10 kilometrowej da się we znaki niejednemu amatorowi kolarstwa - mówi Marek Karczewski, prezes KK 24h i organizator wyścigu.

Trasa wyścigu będzie poprowadzona po okolicznych lasach Nadleśnictwa Ostrołęka – w Leśnictwie Przystań. Rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach. Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Dzieci ze szkoły podstawowej przejadą jedno okrążenie ok. 8km w wyścigu MINI. Wyścig MIDI przeznaczony jest w zasadzie dla pań, ale również mężczyźni będą mogli sprawdzić swoją kondycję na 20-kilometrowej trasie.

Trudniejszy wyścig MAXI zaplanowano dla mężczyzn, którzy będę pokonywać okrążenie czterokrotnie co łącznie da 40 kilometrów wymagającej trasy. - Na tym dystansie w tym roku mają możliwość także rywalizować panie, które w ubiegłych latach upominały się o trudniejszą trasę - dodaje Marek Karczewski.

W miasteczku zawodów będzie przeprowadzony tradycyjnie wyścig dla przedszkolaków „o Złoty Dzwonek do roweru” oraz zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy - Klub Kolarski 24h i wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk - zapraszają do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerach całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse.

Wyścig zostanie rozegrany 25 czerwca, start o godzinie 11.00. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej w Przystani. Szczegóły wyścigu i regulamin na stronie organizatora. Zapisy - tutaj.

Jednostką współfinansującą wyścig jest gmina Olszewo-Borki. Zawodnicy będą rywalizować o puchar wójta gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Szewczyka. Najszybsi zawodnicy obszarów wiejskich otrzymają puchary prezesa LZS Leszka Piórkowskiego.
Puchary dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów ufunduje prezes Klubu Kolarskiego 24h. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni pucharami. Wszyscy uczestnicy zawodów wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych. Po wyścigu dla zawodników prsewidziano posiłek regeneracyjny.

Czas przejazdu na wyścigu będzie mierzony elektronicznie. W wyścigu można startować tylko w zapiętym kasku na głowie oraz na sprawnym rowerze! Zapraszamy również do uważnego zapoznania się z regulaminem wyścigu. Opłaty za wyścig zgodnie z pkt. IX regulaminu.

Organizator (KK24h) zaprasza również na pozostałe imprezy kolarskie w sezonie 2016:
24 lipca – Kurpie MTB – CZAS na JBB Łyse-Serafin (jazda indywidualna na czas w lesie)
15 sierpnia – Kurpie MTB – Rzekuń czasówka na 10 km po drodze asfaltowej (VIII edycja)
28 sierpnia – Kurpie MTB – Dąbrówka gm.Lelis (MTB w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Ostrołęka)
11 września – Kurpie MTB – Ostrołęka (duathlon bieg 5km, rower 20km, bieg 2,5km)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.