zdjecie 1233
zdjecie 1233

Marek Pietruczuk mistrzem Polski seniorów w boksie!

Sporty walki 31 marca 2017 8 Komentarzy

Reprezentant Victorii Ostrołęka Marek Pietruczuk został bokserskim mistrzem Polski seniorów. Podopieczny Pawła Czartoryskiego i Daniela Zaręby z Victorii Ostrołęka po niezwykle zaciętej walce finałowej pokonał Radomira Obruśniaka z Róży Karlino.

Pojedynek Pietruczuk - Obruśniak był niezwykle wyrównany. Obaj pięściarze wyprowadzali dużą liczbę ciosów, przez co w końcówce oglądaliśmy mnóstwo klinczów, gdyż obaj finaliści byli mocno zmęczeni. Wydawało się, że w ostatniej rundzie minimalnie na swoją korzyść szalę przechylał Obruśniak, ale sędziowie dostrzegli zaangażowanie Marka Pietruczuka w poprzednich rundach. Punktacja - 3:2 na korzyść ostrołęczanina. Pietruczuk mistrzem Polski seniorów w kategorii 60 kg!

- Jestem szczęśliwy. Po roku czasu wracam z taką formą, że jest to niemożliwe co się dzieje. To wszystko dzięki temu Panu na górze, trener Mieczysław Mierzejewski tak mnie wychował, kazał mi się modlić, wierzyć w to - powiedział Marek Pietruczuk kilka minut po walce "na gorąco" w wywiadzie dla serwisu bokser.org.

Droga Marka Pietruczuka do kolejnego mistrzostwa kraju nie była usłana różami. Po tym jak opuścił amatorskie ringi i zadebiutował na zawodowstwie po pamiętnym zamieszaniu z przynależnością klubową, wyjechał za granicę, gdzie ciężko pracował by zarobić na życie. Po powrocie do Polski wznowił treningi w Victorii Ostrołęka, ale jego życie to nie tylko treningi, ale także praca i życie prywatne. Forma jaką zaprezentował podczas mistrzostw w Człopie zrobiła wrażenie - w drodze po złoto pokonał on Krystiana Sośnickiego z KKS Kalisz, Adriana Kowala z BKS Olimp Lublin i dziś Radomira Obruśniaka z Róży Karlino.

Z Markiem rozmawialiśmy nie tak dawno, a zapis tej rozmowy dostępny jest w naszym serwisie. Mistrza Polski obejrzeć będziemy mogli w ringu w Ostrołęce już za tydzień 8 kwietnia podczas Gali Sportów Walki "Sparta".

fot. Facebook Marka PietruczukaChcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
21:14, 31 marca 2017

Gość

BRAWO MAREK KAPITALNA WALKA KAPITALNA ROBOTA KAPITALNY PIĘŚCIARZ


...
22:54, 31 marca 2017

UPS

Wielkie gratulacje !   Trzymamy kciuki ! I czekamy na dalsze sukcesy!  POZDRAWIAMY


...
23:08, 31 marca 2017

MK

Gratulacje ! Szacunek za wytrwałość ! Najlepsza inspiracja w sporcie to życie i trenerzy z pasją


...
23:37, 31 marca 2017

kibic Narwi

GRATULACJE!!!


...
07:31, 01 kwietnia 2017

Waldemar

Marek jesteś wielki Pan Mistrz, gratulacje i dla trenera też


...
07:58, 01 kwietnia 2017

kolarz

Kolarze również przyłączają się do GRATULACJI ! :)
Choć to nie nasza "bajka" ale doceniamy upór i dążenie do celu. Tak może przez niektórych łatwo wypowiedziane słowa mistrzostwo polski umykają na tle innych lecz gdy się zastanowimy, że Marek jest najlepszy w KRAJU i jest MISTRZEM POLSKI !!! - to jest to coś WIELKIEGO. Dla wielu sportowców jest to odwieczne marzenie często nie do spełnienia aby uczestniczyć w zawodach tej rangi.
Jeszcze raz wielkie GRATULACJE. !!!


...
10:11, 01 kwietnia 2017

Roman Janus - Grudziądz

Marek MISTRZ POLSKI Pietruczuk i TRENERZY Paweł Czartoryski oraz Tomasz Potapczak to WIELKI TEAM!!!!!
Osobne Wielkie Uszanowanie i ukłony dla Pana TRENERA Mieczysława MIERZEJEWSKIEGO!!!!! Brawo!!!!!
Ostrołęka ma SYNA wielkiego formatu.


...
12:01, 01 kwietnia 2017

Biegaczka

Czlowieku jesteś wielki. A twój trener malo takich twoja wiara ty i trener jesteście mocą której dziś brak w otoczeniu. Wielki szacunek dla ciebie i trenera. A ten na górze masz rację jest twoją mocą i silaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.