Maria Murawska popłynęła po rekord Polski!

Pływanie 28 listopada 2017 3 Komentarze

W dniach 25-26 listopada w Poznaniu odbyły się zawody Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu, będące jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze i zawody międzynarodowe w rumuńskim Targoviste. Kapitalny występ podczas tych zawodów zanotowała ostrołęczanka Maria Murawska, bijąc rekord Polski!Wśród 777 zawodników i zawodniczek ze 117 klubów z całej Polski zabraknąć nie mogło Marii Murawskiej - do niedawna zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka, która za zgodą prezesa Adama Kurpiewskiego i trenera Andrzeja Pyskło przeszła do Polonii Warszawa, gdzie trenuje pod okiem trenera Grzegorza Kircuna.

Marysia bardzo dobrze reprezentowała swój nowy klub, bowiem na 100m stylem motylkowym ustanowiła rekord Polski czternastolatków z czasem 1:01:94, który jednocześnie plasuje  ją na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii piętnastolatków, a na tych zawodach również na wysokiej szóstej pozycji w kategorii seniorów. Mało tego, w przeszłości żadna polska 14-latka nie pływała na tym dystansie szybciej od Marii Murawskiej.

W kolejnych startach -  na 100m stylem zmiennym i 100m stylem dowolnym - Murawska ustanowiła rekordy życiowe z czasami odpowiednio: 1:05.43 i 57.34 (w obu również  uzyskała pierwsze miejsca w Polsce wśród piętnastolatków). Czas uzyskany w stylu zmiennym jednocześnie  pozwolił na zajęcie piątej lokaty wśród seniorów na zawodach w Poznaniu. Murawska po starcie na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.38 nadal zajmuje pierwsze miejsce w Polsce w kategorii piętnastolatków, a na 50 m stylem dowolnym z czasem 26:47 - drugie miejsce w Polsce.

Udanymi startami ostrołęczanka zapewniła sobie miejsce w kadrze narodowej na grudniowe zawody w Rumunii (8-10.12). Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Murawska weźmie także udział w zimowych Mistrzostwach Polski seniorów w Łodzi. Marysia to przykład na to, że ciężka praca popłaca w sporcie. Może będzie to bodziec dla innych młodych pływaków do osiągania jeszcze lepszych rezultatów? Tego wszyscy byśmy sobie życzyli. Marysi gratulujemy ostatnich wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
17:41, 29 listopada 2017

Kibic

Brawo Marysiu jesteś Wielka. Gratulacje  

ocena: -         zgłoś
...
17:53, 29 listopada 2017

Gość

Wspaniałe sukcesy na seniorskiej imprezie! Gratulacje za kolejny rekord Polski i
powodzenia w dalszych startach w kraju oraz poza jego granicami

ocena: -         zgłoś
...
22:25, 29 listopada 2017

Gość

Brawo  UKS Polonia, życzę , aby był to początek dobrej passy ostrołęczanki :)

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.