zdjecie 1166
zdjecie 1166

"Od młodzika do olimpijczyka" z udziałem pływaczek Piątki

Pływanie 14 czerwca 2017 0 Komentarzy

10 czerwca na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbył się Wielki Finał zawodów pływackich "Od młodzika Do Olimpijczyka". W zawodach wzięły udział reprezentantki klubu Piątka Ostrołęka pod czujnym okiem trenera Andrzeja Pyskło. Sprawdź jak im poszło.

W zawodach finałowych w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej biorą udział trzy osoby,które uzyskały w sezonie 2016/2017 najlepsze wyniki według punktów FINA oraz najlepszych trzynaście osób według zestawienia punktów FINA, uwzględniającego cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów eliminacyjnych.

Gościem specjalnym podczas ceremonii wręczania nagród był Minister Sportu Witold Bańka. Podczas nieobecności najlepszej zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka Marysi Murawskiej (była na Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym) w zawodach uczestniczyła trzyosobowa ekipa: Magda Kowalska, Marysia Mikas i Maja Obrębska.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:10,65 s i zajęła czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,46 s. Marysia Mikas popłynęła po czwarte miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25,13 s(rekord życiowy) i dziewiąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 36,82 s

W klasyfikacji generalnej dziewcząt rocznik 2003 pierwsze miejsce zajęła Marysia Murawska zdobywając 4893 pkt., a w roczniku 2004 dziewcząt drugie miejsce zajęła Magda Kowalska zdobywając 3943 punktów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.