Medale UKS Piątka na Grand Prix Warmii i Mazur

Pływanie 18 grudnia 2016 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wzięły udział w I Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie (10-11 grudnia). Zobacz jakie wyniki osiągnęły Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska na zawodach, w których udział wzięło 809 zawodników z 56 klubów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11,63, to jej nowy rekord życiowy. Do tego dołożyła dwa srebrne medale na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:19,75 i na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 32,44 (rekord życiowy). Medal brązowy Magda zdobyła na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04,77 - to kolejny rekord życiowy.

- Po raz pierwszy Magda podjęła się też walki na 200 m stylem motylkowym, wystartowała poza konkurencją, a czas 2:41.03 daje jej drugie miejsce w rankingu europejskim. W klasyfikacji końcowej rocznika 2004 zajęła drugie miejsce i już po raz kolejny udowodniła że należy do czołowych zawodniczek w swoim roczniku - podkreśla trener Andrzej Pyskło.

Maria Mikas zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:28,62, była też czwarta na 200 m stylem klasycznym, siódma na 100 m stylem klasycznym i siódma na 50 m stylem motylkowym. Maja Obrębska i Martyna Werpachowska ustanowiły w Olsztynie rekordy życiowe i zajmowały miejsca w pierwszej "dziesiątce". O poziomie olsztyńskich zawodów niech świadczy fakt, iż przez dwa dni rywalizacji pobito aż dziewięć rekordów Polski.