Medalowe lokaty zawodników i trenerów UKS Clan

Lekkoatletyka 06 lipca 2017 0 Komentarzy

UKS Clan Ostrołęka w ostatnim czasie osiąga kolejne sukcesy lekkoatletyczne. Medale w klubowej gablocie pojawiły się po młodzieżowych Mistrzostwach Mazowsza oraz Mistrzostwach Polski weteranów. Sprawdź wyniki.

Reprezentantki UKS Clan Ostrołęka zdobyły dwa medale w Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się 25 czerwca na stadionie AWF w Warszawie. W skoku wzwyż w kategorii juniorek młodszych srebrny medal zdobyła Natalia Pyskło z Ostrołęki, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 135 cm, a Anna Żerańska z Przytuł Starych wynikiem 125 cm zajęła trzecie miejsce.

W biegu na dystansie 3 000 m na 6. pozycji uplasowała się Magdalena Piątak z Ostrołęki, uzyskując czas 00:12.12,53. Poza konkursem wystartowali: Julia Bożomańska z Ostrołęki, która w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 130 cm,  Łukasz Demby z Ostrołęki na dystansie 3 000 uzyskał czas 00:10.30,22 oraz Michał Korsak z Ostrołęki, który w biegu na 800 m uzyskał wynik 00:3.01,00, poprawiając swój rekord życiowy prawie o 12 sekund.

Aż trzy medale zdobyli trenerzy UKS CLAN w XXVII Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 1-2 lipca 2017 r. na stadionie AWF w Krakowie. Mistrzostwa Polski zgromadziły w tym roku około 450 uczestników. Piotr Charkiewicz, nauczyciel  SP Nr 5 w Ostrołęce, w kategorii M35 zdobył złoty medal w rzucie oszczepem wynikiem 55,69 m. Halina Pierzchała, nauczyciel II LO w Ostrołęce, zdobyła dwa srebrne medale w kategorii W55: w rzucie oszczepem wynikiem 21,72m i w pchnięciu kulą wynikiem 9,30 m. Więcej o Mistrzostwach Polski weteranów przeczytasz w naszym serwisie.