MOS Wola wygrywa turniej młodziczek. Nike Ostrołęka na 7. i 8. miejscu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 11 września 2022 3 Komentarze

Drużyna MOS Wola Warszawa zwyciężyła w ogólnopolskim turnieju młodziczek, jaki odbył się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. To było prawdziwe święto siatkówki, jakie zorganizował klub OTPS Nike. Gospodynie zajęły siódme i ósme miejsce.

Do rywalizacji w turnieju w Ostrołęce przystąpiło dwanaście drużyn, w tym dwie ekipy OTPS Nike Ostrołęka prowadzone przez Urszulę Kosek i Dariusza Piersę.

W fazie grupowej pierwsza drużyna Nike Ostrołęka pokonała Truso Elbląg 2:0, BAS Białystok 2:0, zremisowała 1:1 z MOS Wola Warszawa II oraz przegrała 0:2 z Dargfil Tomaszów Maz. i KS Saska Warszawa. Ostatecznie ostrołęczanki zajęły 4. miejsce w grupie, za Dargfilem, Saską i MOS Wola II. W grupie B bezkonkurencyjne były zawodniczki MOS Wola, które wygrały wszystkie mecze. Dzielnie walczyła ekipa OTPS Nike II Ostrołęka. Dziewczyny prowadzone przez trenera Piersę przegrały z MOS Wola, Czórką Giżycko i Spartą Warszawa 0:2, ale wynikiem 2:0 pokonały Dębinę Nieporęt i Rekord Zambrów, zajmując tym samym czwarte miejsce w grupie.

Ostatecznie zawodniczki Nike I i Nike II spotkały się w bezpośrednim meczu o siódme miejsce. Pierwsza drużyna wygrała 2:0. W drużynach Nike wyróżniono najlepsze zawodniczki - Oliwię Kolwicz (Nike I) oraz Amelię Bednarczyk (Nike II).

W finale MOS Wola Warszawa pokonała Dargfil Tomaszów Maz. Trzecie miejsce zajęła prowadzona przez dwukrotną mistrzynię Europy Joannę Mirek ekipa Saska Warszawa, pokonując Czwórkę Giżycko.

MVP turnieju została Nela Peterlik z MOS Wola, najlepszą przyjmującą wybrano Alicję Smejdę z Tomaszowa Maz., na rozegraniu królowała Zuzanna Kałkowska z MOS Wola, na środku Liliana Olszewska z Saska Warszawa (córka śp. Agaty Mróz-Olszewskiej, słynnej siatkarki, również mistrzyni Europy), a na libero Julia Kędzierska z Giżycka.

Miejscy radni Jan Rzewnicki i Grzegorz Milewski ufundowali nagrody dla zawodniczek Nike - wyróżniono Magdalenę Sutnik z Nike I oraz Amelię Sokołowską z Nike II.

Klasyfikacja końcowa: 1. MOS Wola Warszawa; 2. Dargfil Tomaszów Mazowiecki, 3. KS Saska Warszawa, 4. Czwórka Giżycko, 5. Sparta Warszawa, 6. MOS Wola Warszawa, 7. Nike Ostrołęka, 8. Nike II Ostrołęka, 9. Truso Elbląg, 10. Dębina Nieporęt, 11. Rekord Zambrów, 12. BAS Białystok.

Sponsorami turnieju byli: Urząd Marszałkowski - Samorząd Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Ostrołęka Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Radni Miasta Ostrołęki Jan Rzewnicki i Grzegorz Milewski, Galeria Alius pp. Szczecińscy i Napiórkowscy, Agrometal Jacek Dmochowski, Pyrys Bud Piotr Cichy, Agrana Fruit Polska Francois Legal, Gabriella Travel Karolina i Grzegorz Lendzioszek, MKW Suchecki transport międzynarodowy.