Narew II poszła w ślady "jedynki" i też pokonała lidera [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 06 października 2024 0 Komentarzy

Sześć meczów i sześć zwycięstw miała na koncie do tej pory niepokonana drużyna GKS-u Pokrzywnica, która liderowała w A-klasie ciechanowsko-ostrołęckiej. Przyszedł jednak prawdziwy sprawdzian i niedzielny mecz z rezerwami Narwi w Ostrołęce. Młodzi narwianie wygrali pewnie 4:1, zrzucając zawodników z Pokrzywnicy z pierwszej lokaty w tabeli.

Mówiąc całkiem szczerze, widzowie obecni na meczu przy ul. Partyzantów, mieli pełne prawo zastanawiać się, czy to na pewno z liderem grają dziś ostrołęczanie. Narew II gościła bowiem już w tym sezonie rywali, którzy prezentowali się lepiej. GKS Pokrzywnica może nie miał swojego dnia, ale oprócz długich wyrzutów z autu jednego z zawodników i mocnego strzału przy golu, nie pokazał za wiele piłkarskich atutów.

Ale nie wyprzedzajmy faktów. Strzelanie tego dnia zaczęło się w 35. minucie, kiedy podanie Patryka Sokołowskiego wykorzystał kapitan drużyny, Bartosz Siurnicki. Jego mocny strzał z lewej nogi nie dał szans na obronę bramkarzowi z Pokrzywnicy. Jeszcze przez przerwą wynik został podwojony. Dynamiczny Jakub Załęski kolejny raz tego dnia poradził sobie z kryjącym go rywalem i zacentrował w stronę Sokołowskiego. Były zawodnik pierwszego zespołu Narwi przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył bardzo mocno. Za chwilę mógł zbić "piątki" z kolegami, celebrując gola.

Druga połowa przyniosła początkowo liczne strzały Narwi II, których na bramki nie zamienili Mateusz Roman, Łukasz Gocłowski i ich koledzy. Jak z niczego zrobić gola pokazali za to przyjezdni. Wystarczyło niepotrzebnie rozegrać piłkę do tyłu, by przycisnęli i po wyrzucie z autu, tyleż mocnym, co szczęśliwym strzałem zdobyli gola kontaktowego. Starali się też pójść za ciosem, ale Maksymilian Parzych zatrzymał ich najlepszą próbę.

Skuteczniejsi byli zawodnicy Narwi II, którzy jeszcze dwa razy w końcówce pokonali bramkarza gości. W 88. minucie rozegrali dwójkową akcję, którą po podaniu Sokołowskiego wykończył stoper, Piotr Bandorowicz. Już w doliczonym czasie gry Kacper Domian wyszedł sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik na 4:1. Asystę przy golu zaliczył Wiktor Krawczyk.

Tym samym obie drużyny Narwi pokonały w ten weekend niepokonanych dotąd liderów ligowych: w sobotę pierwszy zespół wygrał z Nadnarwianką Pułtusk 3:2, w niedzielę "rezerwiści" wygrali 4:1 z GKS Pokrzywnica.

06.10.2024, Ostrołęka
Klasa A Ciechanów-Ostrołęka
Narew II Ostrołęka - GKS Pokrzywnica 4:1 (2:0)
Bramki: Siurnicki 35, P.Sokołowski 45, Bandorowicz 88, Domian 90+2 - D.Sokołowski 67

Narew II Ostrołęka: Parzych - Ogniewski (46. Gocłowski), Bandorowicz, Ciężar, Załęski (77. Zaręba)- Fabiański, Godziebiewski, Sokołowski - Borowiecki (66. Krawczyk), Siurnicki (61. Klec), Roman (72. Domian).

Sędziował: Radosław Łukasiak
Żółte kartki: Załęski, Bandorowicz, Gocłowski - dwóch zawodników i trener gości