Energa Omis Ostrołęka spada do drugiej ligi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 23 kwietnia 2016 Komentarzy

Energa Omis Ostrołęka z bilansem 5 zwycięstw i 24 porażek zakończyła sezon 2015/16 w rozgrywkach I ligi siatkarzy. Biało-czerwoni spadli do II ligi po trzeciej porażce z KPS Kęty. Dla Ostrołęki to powrót na drugoligowe boiska po sześciu latach gry na zapleczu Plus Ligi.

Trzeci mecz fazy play-out okazał się tylko formalnością. Przed spotkaniem siatkarze Energi Omis zapewniali, że rywale nie będą mieli łatwo, lecz już pierwszy set zweryfikował te plany. Goście byli zespołem wyraźnie lepszym i rozbili biało-czerwonych 25:14. Najwięcej emocji przyniosła druga partia - ostrołęccy siatkarze poprawili przyjęcie, dzięki czemu przez większą część seta trzymali kontakt z rywalem, a nawet prowadzili. Końcówka należała jednak do gości, którzy byli już tylko o krok od upragnionego utrzymania.

Ostatnia partia Energi Omis w I lidze była dość smutnym widowiskiem. Kibice gości bawili się razem ze swoimi siatkarzami, wznosząc okrzyki, natomiast w zespole trenera Andrzeja Dudźca brakowało żywiołowości i wiary w końcowy sukces. Była jedynie nadzieja, ale ta skończyła się wraz z ostatnim skutecznym atakiem siatkarzy Kęczanina. Przyjezdni wygrali 3:0 i takim samym stosunkiem meczów rozstrzygnęli rywalizację play-out. KPS pozostaje w I lidze, natomiast Energa Omis spada na niższy poziom ligowy.

Trzeba przyznać, że spadek biało-czerwonych jest w pełni zasłużony. Ostrołęczanie byli najsłabszą drużyną rundy zasadniczej, słabo zaprezentowali się także w fazie play-out. Ich końcowy bilans jest odzwierciedleniem tego, co działo się na parkietach I ligi przez ostatnie pół roku. Pozostaje jedynie wierzyć w to, że zostaną wyciągnięte wnioski z lekcji siatkówki, jaka została udzielona w sezonie 2015/16. Tylko wtedy możliwa jest budowa nowej, mocnej drużyny, która będzie mogła pokusić się o w pełni zasłużony sportowo powrót na parkiety zaplecza Plus Ligi.

"Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą" - to przysłowie sprawdziło się dziś idealnie w Ostrołęce. Mecz obejrzało jedynie około 150 widzów, przy czym wstęp do hali był darmowy. A przypomnijmy, że jeszcze dwa sezony temu przy darmowym wejściu na mecz z Avią Świdnik na trybunach zasiadło 1200 widzów. Odbudowy wymaga nie tylko drużyna, ale także klimat wokół męskiej siatkówki w naszym mieście. Oby zbliżająca się przerwa międzysezonowa podziałała mobilizująco na wszystkich zainteresowanych dobrem siatkówki nad Narwią.

Energa Omis Ostrołęka - KPS Kęty 0:3 (14:25, 25:27, 22:25)

Energa Omis Ostrołęka 2015/16: Jakub Nowosielski, Michał Tomczak, Patryk Szwaradzki, Rafał Faryna, Rafał Obermeler, Daniel Szaniawski, Łukasz Zimoń, Kamil Kubeł, Dominik Zalewski, Ernest Plizga, Daniel Ostrowski, Piotr Cichocki, Krzysztof Kołodziej.

Stan play-out: 3-0 dla KPS Kęty. Energa Omis Ostrołęka spada do II ligi.