Ostrołęka: Turniej im. Aleksandra Harabasza po raz 23.

Piłka nożna 12 listopada 2016 3 Komentarze

Już tylko dwa tygodnie pozostały do 23. edycji Międzynarodowego Halowego Turnieju im. Aleksandra Harabasza. W tym roku do rywalizacji przystąpią młodzi piłkarze z dwunastu drużyn, w gronie uczestników znajdzie się aż czterech reprezentantów Ostrołęki.

Już tylko dwa tygodnie pozostały do 23. edycji Międzynarodowego Halowego Turnieju im. Aleksandra Harabasza. W tym roku do rywalizacji przystąpią młodzi piłkarze z dwunastu drużyn, w gronie uczestników znajdzie się aż czterech reprezentantów Ostrołęki.

Nasze miasto reprezentować będą APN Ostrołęka, Korona Ostrołęka, UKS Złota Ostrołęka i UKS Narew Ostrołęka. Oprócz lokalnych ekip, w turnieju zagrają także FK Visaginas z Litwy, dwie drużyny MŁKS Łomża, dwie drużyny UKS Młode Orły Pułtusk, KS Pogoń Łapy, UKS Błyskawica Warszawa i PAF Płońsk. Organizatorem turnieju jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego.

Warto przybliżyć postać patrona turnieju, a mianowicie Aleksandra Harabasza. Urodził się on w 1937 roku w Zabierzowie Bocheńskim k. Krakowa. W piłkę nożną grał do 1966 roku, później został trenerem. Wychował wiele pokoleń młodych piłkarzy MZKS Narew Ostrołęka, prowadził też Orz Goworowo. Oprócz pracy w klubie z młodzieżą, współpracował z Wojewódzką Federacja Sportu w Ostrołęce i przez wiele lat prowadził reprezentację województwa Ostrołęckiego w Pucharach Michałowicza i Kuchara. Zmarł nagle w 1992 roku. Rok później odbyła się pierwsza edycja turnieju jego imienia, od turnieju lokalnego przez lata zyskał on rangę międzynarodową.

Sympatyków młodzieżowej piłki nożnej zapraszamy do śledzenia zmagań w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w dniach 26-27 listopada. Początek rozgrywek w sobotę o godz. 10:00. Więcej o turnieju przeczytasz w naszym serwisie sportowym.

(informacje o A. Harabaszu - źródło: narewplus.pl)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
21:33, 12 listopada 2016

Gość

prawda jest taka ze turniej w tym roku jest na bardzo slabym poziomie


...
10:57, 13 listopada 2016

czytelnik

powinna być zaproszona okoliczna dobra druzyna zle swiadczy o ostrołęce  


...
12:34, 13 listopada 2016

Gość

czytelnik  napisał(a):
powinna być zaproszona okoliczna dobra druzyna zle swiadczy o ostrołęce  Naucz się pisać, bo nie wiadomo co chciałeś czytelniku przekazać taką wiadomością. Jaka okoliczna drużyna? Co źle świadczy o Ostrołęce? Dlaczego niby o Ostrołęce? A nie o MOSIRze? :) Oj człowieku, mniej piłki, więcej naukiSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.