zdjecie 1233
zdjecie 1233

Pamiętają o Arku Gołasiu [ZDJĘCIA]

Siatkówka 16 września 2017 0 Komentarzy

Dziś 12. rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia. Pamięć o nim wciąż jest żywa w miejscu, w którym stawiał on pierwsze siatkarskie kroki, czyli w jego dawnej szkole - niegdyś Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Kusocińskiego. Przy Hallera rozegrano mecze upamiętniające wybitnego ostrołęczanina.

Dziś nie ma już Szkoły Podstawowej nr 7 im. Janusza Kusocińskiego, a Gimnazjum tego samego imienia jest na etapie wygaszania po reformie oświaty z 2017 roku. W budynku, w którym w 1991 roku pierwszy trening odbył Arkadiusz Gołaś, mieści się obecnie Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej z oddziałami gimnazjalnymi. Uczniowie pamiętali jednak o wyjątkowej dacie dla całego miasta: 12 lat temu z tego świata odszedł Arkadiusz Gołaś.

Uczniowie klas gimnazjalnych spotkali się podczas corocznego szkolnego turnieju. Towarzyskie mecze miały przypomnieć młodszym kolegom i koleżankom o postaci Arkadiusza Gołasia. Po uroczystości uczniowie przeszli na cmentarz parafialny w Ostrołęce, gdzie oddali hołd Arkadiuszowi Gołasiowi przy jego grobie. Jak podkreślił nauczyciel i trener Nobert Majkowski, uczniowie na sportowo chcą uczcić pamięć siatkarza, dzięki któremu dziś w Polsce nasze miasto znane jest z tego sportu.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze szkolnego turnieju. Wspomnienie śp. Arkadiusza Gołasia znajdziesz w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.