Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 7)

Piłka nożna 25 września 2015 Komentarzy

W poprzednim tygodniu nie brakowało wielkich emocji piłkarskich na krajowych arenach. W kilkunastu meczach zagrali wychowankowie regionalnej myśli szkoleniowej. W II lidze bramkę strzelił Łukasz Grzeszczyk, skutecznością tradycyjnie błysnął już także Adrian Gwiazda, a Dominik Prusaczyk pokonał bramkarza rywali w Centralnej Lidze Juniorów.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA

Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki, wychowanek OTS Korona) rozegrał 80 minut w spotkaniu 9. kolejki zaplecza T-Mobile Ekstraklasy przeciwko Pogoni Siedlce. Zszedł z boiska zmieniony przez Bartosza Biela, a Wigry przegrały ten mecz 0:1.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, wychowanek MKS Narew) strzelił zwycięskiego gola dla swojego zespołu w meczu 9. kolejki II ligi przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński. GKS wygrał 1:0, a dla Łukasza była to szósta bramka w tym sezonie.

III LIGA

Piotr Gurzęda (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w wygranych przez jego zespół meczach z Nerem Poddębice (w sobotę, 2:2) i Bronią Radom (w sobotę 1:0).

Mariusz Marczak i Marcin Truszkowski (Polonia Warszawa, wychowankowie MKS Narew) zagrali w środowym meczu 8. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej przeciwko Energii Kozienice. Było 1:1, Marczak grał cały mecz, Truszkowski wszedł na boisko w 78. minucie. W środę Polonia wygrała 2:0 z Błękitnymi Raciąż – Marczak ponownie rozegrał 90 minut, Truszkowski zszedł w 68. minucie.

Przemysław Olesiński i Łukasz Zaniewski (obaj ŁKS Łomża, wychowankowie OTS Korona) zagrali w spotkaniu 9. kolejki III ligi podlasko warmińsko-mazurskiej przeciwko Jagiellonii II Białystok. ŁKS przegrał to spotkanie 3:4.

IV LIGA

Daniel Kraska (Znicz II Pruszków, wychowanek OTS Korona) strzelił gola w meczu 8. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. południowej. Jego klub zremisował z Dolcanem II Ząbki 1:1, a Kraska ustalił wynik meczu w 85. minucie. Z kolei w środę Kraska zagrał w meczu 9. kolejki przeciwko Victorii Sulejówek – mecz zakończył się porażką rezerw Znicza 0:1, a ostrołęczanin przebywał na boisku przez 85 minut.

Wojciech Skorupka i Piotr Strzeżysz (obaj Ostrovia Ostrów Mazowiecka, wychowankowie MKS Narew) rozegrali 90 minut w spotkaniu 8. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej przeciwko Wiśle II Płock, mecz zakończył się remisem 0:0. Scenariusz powtórzył się w środę w meczu 9. kolejki z Bugiem Wyszków, było 0:0 a obaj ostrołęczanie grali cały mecz.

Paweł Gwiazda i Artur Gwiazda (obaj Orzeł Kolno, wychowankowie Tęczy JBB Łyse) zagrali cały mecz 7. kolejki IV ligi podlaskiej przeciwko MKS Mielnik. Orzeł wygrał na wyjeździe 3:1, a Adrian Gwiazda potwierdził swoją skuteczność strzelając trzy bramki.

Mateusz Nakielski (Puszcza Hajnówka, wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w starciu IV ligi podlaskiej przeciwko Hetmanowi Tykocin. Puszcza przegrała 0:1.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Jakub Stepnowski (Arka Gdynia, wychowanek LUKS Czerwin) zagrał 45 minut w meczu 6. kolejki CLJ przeciwko Lechowi Poznań. Arka wygrała 2:1. Z kolei w wygranym meczu 8. kolejki przeciwko Lechii Gdańsk (1:0) Stepnowski pojawił się na boisku w 60. minucie.

Dawid Rybak (Polonia Warszawa, wychowanek MKS Narew) oraz Dominik Prusaczyk (Jagiellonia Białystok, wychowanek MKS Narew) zagrali w meczu 8. kolejki CLJ. „Jaga” wygrała z Polonią 7:3. Rybak przebywał na boisku przez 35 minut, Prusaczyk – 88 minut. Ten ostatni strzelił bramkę w 76. minucie.