Piłkarze z regionu na krajowych arenach (odc. 8)

Piłka nożna 30 września 2015 Komentarzy

Zapraszamy do lektury ósmego artykułu w naszym cyklu "Piłkarze z regionu na krajowych arenach" - sprawdzamy w nim jak wychowankowie lokalnych klubów radzą sobie na różnych poziomach ligowych w kraju. W ubiegły weekend błysnęli Mariusz Marczak i Adrian Gwiazda.

Naszych czytelników zachęcamy do współpracy - jeżeli posiadacie państwo informacje o zawodnikach z naszego regionu, którzy reprezentują barwy klubów na terenie kraju (lub za granicą) na dowolnym poziomie ligowym, prosimy o kontakt na adres mailowy sport@eostroleka.pl. Kolejny odcinek naszego cyklu już za tydzień. Poniżej raport z ubiegłego weekendu.

I LIGA

Mateusz Żebrowski (Wigry Suwałki, wychowanek OTS Korona) rozegrał 80 minut w meczu 10. kolejki I ligi przeciwko Dolcanowi Ząbki. Rywale Wigier wygrali to spotkanie 1:0.

II LIGA

Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy, wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w mecz 10. kolejki II ligi. Jego klub wygrał 1:0 ze Gryfem Wejherowo.

III LIGA

Piotr Gurzęda (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wychowanek MKS Narew) rozegrał 90 minut w meczu 10. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej.Jego klub wygrał 1:0 z Energią Kozienice.

Mariusz Marczak i Marcin Truszkowski (Polonia Warszawa, obaj wychowankowie MKS Narew) zagrali w spotkaniu 10. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Polonia przegrała 1:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Marczak zagrał cały mecz i strzelił bramkę, Truszkowski zszedł z boiska w 67. minucie.

Łukasz Zaniewski i Przemysław Olesiński (ŁKS Łomża, obaj wychowankowie OTS Korona) zagrali w meczu 10. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. ŁKS wygrał 3:0 z Warmią Grajewo, Zaniewski zagrał od początku meczu i został zmieniony przez Olesińskiego w 78. minucie.

IV LIGA

Daniel Kraska (Znicz II Pruszków, wychowanek OTS Korona) rozegrał 90 minut w starciu 10. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. południowej. Jego drużyna zremisowała 1:1 z UKS Łady.

Piotr Strzeżysz i Wojciech Skorupka (Ostrovia Ostrów Mazowiecka, obaj wychowankowie MKS Narew) rozegrali 90 minut w starciu 10. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej przeciwko Błękitnym Gąbin. Ostrovia wygrala 1:0, a Strzeżysz ukarany został żółtą kartką. Zagrali również byli piłkarze ostrołęckich klubów: Andrzej Łyziński, Dawid Wilczewski (po 90 minut) oraz Dominik Dzwonkowski (69 minut).

Adrian Gwiazda i Paweł Gwiazda (Orzeł Kolno, obaj wychowankowie Tęczy Łyse) rozegrali całe spotkanie 8. kolejki IV ligi podlaskiej przeciwko Pogoni Łapy. Adrian Gwiazda tradycyjnie już zaprezentował się kapitalnie i strzelił dwa gole w meczu, który zakończył się remisem 2:2.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW

Jakub Stepnowski (Arka Gdynia, wychowanek LUKS Czerwin) rozegrał 54 minuty w meczu 9. kolejki CLJ przeciwko Arce Nowa Sól. Arka wygrała ten mecz 3:0.