Polscy siatkarze nie sprostali Rosjanom na igrzyskach w Rio

Siatkówka 14 sierpnia 2016 Komentarzy

Polscy siatkarze przegrali z Rosją 2:3 w swoim czwartym spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Stephane'a Antigi postraszyli Sborną, lecz sama skuteczność Bartosza Kurka okazała się niewystarczająca.

Mecz był bardzo rwany, co pokazują wyniki setów. Pierwszą odsłonę Polacy przegrali 18:25, by w kolejnej rozbić reprezentację Rosji do 16. Trzeci set to ponownie jednak dominacja sąsiadów zza wschodniej granicy, dopiero w czwartej odsłonie Polacy wrócili do dobrej gry i wygrali 25:22. Niestety, w tie-breaku rywale szybko objęli trzypunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrali decydującego seta 15:13. Polska doznała pierwszej porażki na igrzyskach w Rio. Siatkarze z naszego kraju spadli na drugie miejsce w grupie B - liderem jest Argentyna.

Tradycyjnie już w wyjściowym składzie reprezentacji Polski zameldował się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz. Nie zagrał on tak rewelacyjnie jak w spotkaniu z Argentyną, lecz trudno było w tym meczu przyćmić Bartosza Kurka - autora 36 punktów dla polskiej drużyny. Ostatnie grupowe spotkanie biało-czerwonych już w poniedziałek 15 sierpnia o godzinie 22.05 czasu polskiego. Nasi siatkarze zmierzą się z Kubą i powalczą o powrót na fotel lidera grupy.

Polska – Rosja 2:3 (18:25, 25:16, 18:25, 25:22, 13:15)

Polska: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Nowakowski, Konarski, Drzyzga, Buszek.