Powrót mistrza - Pietruczuk będzie boksował w Anglii

Sporty walki 15 lipca 2018 0 Komentarzy

Poznaliśmy datę powrotu Marka Pietruczuka na ring. Wychowanek Victorii Ostrołęka zaboksuje podczas gali Extreme Fighting Series, już 25 sierpnia w angielskim Plymouth.Podczas gali odbędzie się 10 walk, w tym starcie ostrołęczanina z dwukrotnym mistrzem Portugalii. Będzie to półzawodowa walka pokazowa, tak by Marek mógł zaprezentować się angielskiej publiczności i pokazać swoje umiejętności.

Jak przyznaje, w Anglii czuje się doskonale i cieszy się z tego, że może dalej boksować.

- Cały czas trenuję z Marlee Dann. To co się dzieje w Anglii jest niesamowite. Zmieniłem swoje życie o 180 stopni, wszystko zacząłem od zera. Każdy ocenia mnie za to, jakim jestem człowiekiem i za to co osiągam oraz jak ciężko pracuję, a nie, że "ktoś coś usłyszał". Chciałbym zaznaczyć, że wszystko układa się bardzo dobrze, wraz z przyjacielem, z którym tu przyjechałem, nie zamierzamy przerywać naszych marzeń - mówi.

Rywal Marka Pietruczuka to zawodnik z Portugalii.

- O rywalu nie wiem dużo, tylko tyle, że był dwukrotnym mistrzem Portugalii. Ufam trenerowi, który ustala taktykę na ten pojedynek. Sparuję w Anglii z zawodowcami, to są solidne nazwiska, a ja pokazuję się z takiej strony, że myślę, że każdy by tak chciał - twierdzi ostrołęczanin.

Marek Pietruczuk to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w boksie. Ostatnio zdobył złoty medal wśród seniorów w 2017 roku. Według portalu bokser.org, w poprzednim roku był najlepszym Polakiem w kategorii do 60 kg. Wyjechał jednak do Anglii, a tam przygotowuje się do startów zawodowych. Życzymy powodzenia!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.