Ranking PZB za 2017 rok. Zobacz jak wypadli ostrołęczanie

Sporty walki 23 stycznia 2018 0 Komentarzy

Polski Związek Bokserski opublikował ranking na podstawie punktacji współzawodnictwa sportowego za 2017 rok. W klasyfikacji drużynowej Victoria Ostrołęka plasuje się na początku siódmej dziesiątki klubów w Polsce, z kolei w czołówce poszczególnych kategorii wagowych znajdziemy trójkę pięściarzy z naszego miasta.Klub Victoria Ostrołęka uplasował się na 61. miejscu w Polsce wśród 177 sklasyfikowanych klubów. Bokserzy z Ostrołęki zdobyli łącznie 90 punktów w tej klasyfikacji, zwyciężyła ekipa BKS Skorpion Szczecin - pięściarscy dominatorzy w kraju zdobyli 2015 punktów.

W kategorii 60 kg w rankingu PZB na trzecim miejscu znalazł się Marek Pietruczuk (na zdjęciu z trenerami Pawłem Czartoryskim i Danielem Zarębą), zdobywca 51 pkt - w 2017 roku Mistrz Polski seniorów. W rankingu wyprzedzili go Adrian Kowal (179 pkt) i Radomir Obruśniak (120 pkt). Pietruczuk był też piąty w rankingu kategorii 64 kg z dorobkiem 30 pkt.

Wśród juniorek z kategorii 81 kg czwarte miejsce zajęła Oliwia Waszkiewicz. Ostrołęcka pięściarka zdobyła 16 pkt i wyprzedziły ją tylko Ewelina Mańka (155 pkt), Weronika Flaszak (45 pkt) i Aleksandra Jońca (31 pkt). W rankingu juniorów drugie miejsce w kategorii do 60 kg zajął Jakub Waszkiewicz, zdobył on 24 pkt, lepszy był tylko Damian Durkacz ze Spartana Knurów - 185 pkt.

Pełen ranking dostępny jest w załączniku  (1,65 MB).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.