zdjecie 1166
zdjecie 1166

Pracowity weekend Joanny Banach

Lekkoatletyka 21 czerwca 2017 0 Komentarzy

Za Joanną Banach jest pracowity weekend. Biegaczka pochodząca z Kurpi wzięła udział w zawodach w Opolu i Wrocławiu, gdzie udało jej się osiągnąć wartościowe wyniki.

Lekkoatletka z Tatar (gm. Kadzidło) w minioną sobotę wystartowała w Opolu w swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Mimo niesprzyjających warunków: 12 stopni, wiatr, godzinne opóźnienie oraz start w trzeciej próbie (problemu z aparaturą) Joanna uzyskała wynik 59:81.

Drugiego dnia reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w 17. Memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu, dobiegając do mety druga tuż za Klaudią Żurek, tracąc zaledwie 0,08 sekundy z wynikiem 58:04. Wynik uzyskany przez lekkoatletkę jest najlepszym osiągniętym w przeciągu ostatnich dwóch lat.  

- Cieszę się z uzyskanych wyników, ponieważ warunki nie były sprzyjające szybkiemu bieganiu w Opolu. Mimo to chciałam bardzo pobiec, aby sprawdzić się w słabszych warunkach. Celem biegu w Opolu było przysłowiowe „przetarcie”, którego zadaniem jest przygotowanie organizmu do drugiego biegu. Często zdarza się, że zawodniczy drugiego dnia uzyskują lepsze wyniki. W moim przypadku było podobnie. Weekendowy start był potwierdzeniem mojej dyspozycji w kwestii wytrzymałości, która odgrywa kluczową rolę w biegach płotkarskich. Najbliższe plany to kontynuacja pracy nad rytmem płotkarskim na treningach oraz start w kolejnych zawodach - komentuje Joanna Banach.

Najbliższy starty Joanny to 11. Otwarty Puchar Krakowa na obiektach uczelni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, który odbędzie się w sobotę 24.06. Banach wystartuje na dystansie 400 metrów przez płotki i 200 metrów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.