Pyrys-Bud Nike przed ostateczną walką o drugą ligę

Siatkówka 12 maja 2016 Komentarzy

Siatkarki Pyrys-Bud Nike Ostrołęka już jutro rozpoczną zmagania w turnieju finałowym III ligi. Nasze siatkarki czeka długa droga do Stargardu Szczecińskiego, gdzie z czterech aspirujących do awansu ekip wyłoniona zostanie najlepsza drużyna, która uzyska awans.Długi wyjazd do Stargardu Szczecińskiego to z pewnością poważne utrudnienie dla siatkarek Pyrys-Bud Nike. Inne rywalki będą miały jednak do pokonania równie długą drogę, a warunki dla każdego z czterech zespołów będą takie same. Ciężko też wskazać faworytki tej rywalizacji - każdy z czterech zespołów wykazał się świetną grą w rundzie zasadniczej oraz w turnieju półfinałowym. W finale III ligi nie będzie przypadkowych zespołów, dlatego też rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Pierwszym rywalem Pyrys-Bud Nike będzie Marba Sędziszów Małopolski. W turnieju półfinałowym przed własną publicznością Marba wygrała wszystkie spotkania - 3:0 z AZS AWF Biała Podlaska, 3:0 z Maratonem Krzeszowice i 3:1 APPGO Rzeszów. Spotkanie Pyrys-Bud Nike z Marbą zostanie rozegrane w piątek 13 maja o godzinie 20.00. W sobotę podopieczne Dariusza Werpachowskiego zmierzą się ze Spójnią Stargard Szczeciński. W półfinałowej rywalizacji siatkarki ze Stargardu Szczecińskiego okazały się najlepsze podczas turnieju w Poznaniu, odnosząc zwycięstwo 3:1 nad Stalą Grudziądz oraz przegrywając 2:3 z SKF Poznań. Ten mecz również zostanie rozegrany o 20.00.

Punktem kulminacyjnym turnieju będzie niedzielny mecz z AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław, rozegrany on zostanie o godzinie 11.00. Akademiczki to druga drużyna turnieju półfinałowego w Chorzowie. Wrocławianki pokonały w nim Sobieski Oława 3:0 oraz przegrały z gospodyniami Silesia Chorzów 1:3. Kluczem do sukcesu będzie dobra i równa forma, ponieważ do II ligi awansuje jedynie zwycięzca turnieju w Stargardzie Szczecińskim. Siatkarkom z Ostrołęki życzymy powodzenia w rywalizacji oraz uzyskania upragnionego awansu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.