Udany początek nowego roku pływaków UŚKS [ZDJĘCIA]

Pływanie 12 stycznia 2012 Komentarzy

W dniu 8.01.2012 w Legionowie odbyło się XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu. Cyklicznie odbywające się zawody zgromadziły 32 kluby, które reprezentowało ponad 314 pływaków. Ostrołękę reprezentowała czwórka podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego w składzie: Angelika i Żaklina Wikieł, Karol Bojarski i Paweł Szulerecki.

Pomimo zamkniętego od ponad dwóch tygodni ostrołęckiego basenu nasi pływacy nie zawiedli i dzielnie walczyli o jak najwyższe trofea. Na najwyższych stopniach podium stawali: Angelika Wikieł – 100m klasykiem, Żaklina Wikieł – 50m klasykiem, bijąc rekord życiowy i Paweł Szulerecki na 100 m stylem dowolnym.

Ta sama trójka stanęła też na 3 miejscu zdobywając brązowy medal na 100m sposobem zmiennym. Bijąc swoje rekordy życiowe ukończył zawody Karol Bojarski, który uplasował się na IX miejscu – 50m delfinem oraz XIII na 100m sposobem zmiennym. Karol jednak miała bardzo trudne zadanie by stanąć na podium, ponieważ rywalizował ze starszymi o rok kolegami. W klasyfikacji za najlepszy wynik Angelika Wikieł uplasowała się na II pozycji, zaś jej młodsza siostra Żaklina na miejscu III.

Zapewne, gdyby nie zamknięta pływalnia i brak możliwości trenowania, wyniki naszych pływaków byłyby pewnie lepsze, choć i tak dobrze prognozują na rozpoczynający się rok.