Tomasz Majewski rozpoczął wizytę w Ostrołęce (zdjęcia)

Lekkoatletyka 19 września 2017 0 Komentarzy

Spotkanie z władzami miasta oraz z młodzieżą z ostrołęckich szkół to pierwsze etapy wizyty mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. Wielki sportowiec przebywa dziś w Ostrołęce na zaproszenie Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Dwukrotny mistrz olimpijski przyjechał do Ostrołęki przed godziną 11.00, a wizytę w naszym mieście rozpoczął od spotkania z władzami miasta w miejscowym ratuszu. Dotyczyło ono m.in. możliwości remontu bieżni oraz innych części lekkoatletycznych ostrołęckiego stadionu. Samorząd będzie miał wsparcie Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki przy staraniach o dofinansowanie remontu obiektu, a kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowane będzie w niedalekiej przyszłości.

Później zorganizowane zostało spotkanie z młodzieżą z ostrołęckich szkół w hali przy ul. Partyzantów. Podczas spotkania dzieci mogły zadawać pytania mistrzowi, zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie i zdobyć autograf. Jeszcze dziś Majewski będzie gościł na mityngu lekkoatletycznym młodzików na stadionie przy ul. Witosa. Początek mityngu o godz. 15.00. Organizatorem wizyty Tomasza Majewskiego oraz mityngu młodzików w Ostrołęce jest Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki.

Tomasz Majewski - ur. 30.08.1981, polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Mistrz Olimpijski z Pekinu 2008 i Londynu 2012, mistrz Europy z Barcelony 2010, halowy mistrz Europy z Turynu 2009, wicemistrz świata z Berlina 2009, brązowy medalista halowych mistrzostw świata z Walencji 2008 i Stambułu 2012, brązowy medalista Mistrzostw Europy z Zurychu 2014. Złoty medalista Uniwersjady, Superligi i Igrzysk Frankofońskich. Sportową karierę zakończył w 2016 roku. Jest prezesem Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.