Udane starty Siódemki w Warszawie i Płońsku (wideo)

Lekkoatletyka 31 maja 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka w miniony weekend odnotowali kolejne starty na lekkoatletycznych arenach. Dobrych wyników nie zabrakło zarówno 27 maja w Warszawie, jak i 28 maja w Płońsku. Zobacz kto wypadł najlepiej.

W sobotę 27 maja w Warszawie odbył koleiny z mityngów lekkoatletycznych, w których wystartowali zawodnicy ostrołęckiej Siódemki. Po raz kolejny najlepszym okazał się Daniel Gadomski. Podopieczny trenera Dariusza Dąbrowskiego wygrał bieg na 800 m z czasem 1:54,38 s (zaledwie o 0,13s gorszym od rekordu życiowego). Trzecia w biegu na 400m okazała się Paulina Pilarska, która ten dystans pokonała w czasie 62,79 s (o ponad 0,5s poprawiając swój rekord życiowy). 4. miejsce w biegu na 800m zajęła powracająca po dłuższej przerwie w treningu Sara Pons  – 2:29,93 s (prawie o 2 sekundy poprawiona życiówka).

Piąta w finale biegu na 100m była Marta Łada pod wodzą trenera Marka Mierzejewskiego, która już w eliminacjach biegnąc w czasie 13,22s o 0,1s poprawiła swój rekord życiowy, a w finale „dołożyła" kolejne 0,1s osiągając czas13,12s. Marta 0,2s poprawiła swoją życiówkę w biegu na 200m przebiegając ten dystans w czasie 26,66s (zajęła 8. miejsce w zawodach). Swoje rekordy życiowe poprawili także Adam Piątkowski – w biegu na 800m – 1:59,94s (o prawie 3 sekundy) – 7. miejsce oraz Karol Rogoziński  – 2:05,06s (o ponad 4 sekundy) – 9. miejsce w mityngu.

Dzień później w Płońsku odbył się mityng w skokach lekkoatletycznych, w których startowali oczywiście zawodnicy ostrołęckiej Siódemki. Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka wygrywając konkurs skoku w dal z nowym rekordem życiowym w tej konkurencji – 5,51m. W trójskoku Kornelia zajęła 3. miejsce z wynikiem 11,42 m. Dwukrotnie 4. miejsce zajmował Wiktor Marciniak (00). W skoku w dal o ponad 20 cm poprawił swój rekord życiowy osiągając odległość 6,42m, a w trójskoku skoczył 12,78m, co powinno dać mu awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18).