zdjecie 8073

W listopadzie premiera książki o Arkadiuszu Gołasiu

Siatkówka 12 października 2017 1 Komentarz

Już 8 listopada premierę miała będzie książka o życiu i karierze wyjątkowego sportowca - śp. Arkadiusza Gołasia. Znakomity rozwój pochodzącego z Ostrołęki reprezentanta Polski w siatkówce przerwał tragiczny wypadek samochodowy sprzed dwunastu lat. Autor książki zadbał, by pamięć o Arku Gołasiu nigdy nie zaginęła.

Już 8 listopada premierę miała będzie książka o życiu i karierze wyjątkowego sportowca - śp. Arkadiusza Gołasia. Znakomity rozwój pochodzącego z Ostrołęki reprezentanta Polski w siatkówce przerwał tragiczny wypadek samochodowy sprzed dwunastu lat. Autor książki zadbał, by pamięć o Arku Gołasiu nigdy nie zaginęła.

Autorem książki jest Piotr Bąk - dziennikarz sportowy, pasjonat i fan siatkówki, związany z nią od ponad 11 lat. Redaktor naczelny portalu siatkowka24.com, koordynator ds. mediów Plaża Open. Mimo iż pochodzi z południa Polski, to jednak on jako pierwszy zdecydował się na literackie przypomnienie postaci śp. Arkadiusza Gołasia. W opisie książki czytamy:

Biografia Arka Gołasia napisana została przez Piotr Bąka we współpracy z rodziną i bliskimi. Autor postanowił zadbać o to, by pamięć o tym wyjątkowym siatkarzu nigdy się nie zatarła. Stworzył niezwykle osobisty portret wielkiego sportowca i człowieka Arka Gołasia.

Niespełna dwa miesiące po ślubie z Agnieszką i osiem dni po zakończeniu mistrzostw Europy, na których z reprezentacją Polski zajął piąte miejsce doszło do tragedii. Wypadek na autostradzie w Austrii sprawił, że marzenia 24-letniego Arkadiusza Gołasia w jednym momencie zostały brutalnie przerwane.

Ta książka nie jest kolejną zwykłą biografią. To piękny hołd oddany komuś, kto siatkówce poświęcił się bez reszty. Zwyczajny, skromny chłopak. Tak mówili o nim ci, którzy kiedykolwiek spotkali go na swojej drodze. I choć przyjaciele wiedzieli, że potrafił także dobrze się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę, to wszyscy pozostają zgodni, że był jednym z największych talentów w historii polskiej siatkówki.


Chwytająca za serce historia wspaniałego sportowca i wielkiego człowieka zawiera m.in. anegdoty i opowieści czołowych polskich siatkarzy: Krzysztofa Ignaczaka, Łukasza Kadziewicza, Piotr Gruszki i innych. To bez wątpienia pozycja obowiązkowa nie tylko dla kibiców siatkówki, ale także dla ostrołęczan - gdyż śp. Arkadiusz Gołaś był jednym z nas: tu stawiał pierwsze kroki, uczęszczał do szkoły, odbył pierwszy trening siatkówki. Nawet gdy był na szczycie, nie zapomniał o Ostrołęce i zawsze chętnie wracał do rodzinnego miasta.

Premiera książki już 8 listopada nakładem Wydawnictwa SQN. Książkę zamawiać można w przedsprzedaży, ale będzie można ją także zakupić na spotkaniu autorskim w Ostrołęce. Więcej o planowanym spotkaniu oraz o książce przeczytacie już wkrótce w naszym serwisie.Arkadiusz Gołaś (1981–2005) – polski siatkarz, olimpijczyk, ostrołęczanin, reprezentant kraju w latach 2001–2005. Karierę seniorską rozpoczął w AZS Częstochowa, w sezonie 2004/2005 reprezentował włoski klub Sempre Volley Padwa. Jako reprezentant Polski zdobył piąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Jego ostatnim turniejem były mistrzostwa Europy w 2005 r., podczas których Polska zajęła piąte miejsce. W sezonie 2005/2006 miał grać we włoskim klubie Lube Banca Macerata. Zginął 16 września 2005 r. w wypadku samochodowym podczas podróży do Włoch.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
15:57, 12 października 2017

Gość

Super! chętnie przyjdę na takie spotkanie i kupię książkęSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.