zdjecie 7405
zdjecie 7405

W Tour de Pologne pojadą ostrołęczanie

Kolarstwo 27 lipca 2017 0 Komentarzy

Już 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się kolejny kolarski wyścig Tour de Pologne Amatorów. W rywalizacji nie mogło zabraknąć reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h oraz innych kolarzy z naszego regionu. Sprawdź listę startową.

Tour de Pologne amatorów po raz pierwszy odbył się w 2010 roku. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Pozwala uczestnikom pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia, rywalizują później najlepsi zawodowi kolarze świata.

W tym roku kolarze amatorzy będą rywalizować na jeszcze trudniejszej i wydłużonej trasie wokół Tatr. Trasa wyścigu to odcinek 58 km po sporych wzniesieniach, których na trasie będzie do pokonania aż 10 z najcięższą "Ścianą Bukowina" z przewyższeniem 820m, na której nachylenie drogi dochodzi do 23%. Organizatorzy spodziewają się, że na starcie tego trudnego górskiego wyścigu może stanąć ok. 2000 zawodników.

Nasz region w wyścigu Tour de Pologne Amatorów reprezentować będzie liczna reprezentacja Klubu Kolarskiego KK 24h na czele z prezesem Markiem Karczewskim. Oprócz niego, klub reprezentowany będzie też przez następujących zawodników: Dariusz Aleksandrowicz, Sylwester Grabowski, Wiesław Kamiński, Maciej Karwowski, Hubert Lemański, Zenon Malinowski, Jarosław Makowiecki, Michał Niegowski, Wiesław Podeszwa i Rafał Urban. Do Bukowiny Tatrzańskiej pojadą także: Michał Ciecierski z Miastkowa (TRI Unlimited) i Krzysztof Wiszowaty z Rzekunia (Tama Polska). Życzymy powodzenia na trasie!

fot. Pijący_mleko (kk24h.pl)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.