Waszkiewicz jedzie na Mistrzostwa Polski. "Dam z siebie wszystko!"

Inne 15 maja 2018 1 Komentarz

Jak to jest być jednym z najlepszych zawodników w Polsce w swojej dziedzinie? Wie to Aleksander Waszkiewicz z Academia Gorila Ostrołęka, który już w najbliższą niedzielę stanie do walki o medal Mistrzostw Polski i wyjazd na Mistrzostwa Świata w street workoucie.Mistrzostwa Polski w street workoucie są organizowane przez Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu. Odbędą się w najbliższą niedzielę w Nadarzynie. Do tych prestiżowych zawodów zakwalifikowało się 21 zawodników i 4 zawodniczki z całego kraju. Konkurencja jest naprawdę mocna, bo kwalifikację do finałów mistrzostw kraju uzyskali tylko najlepsi. Wśród nich jest Aleksander Waszkiewicz.

- Ćwiczę w Academi Gorila, są tam najlepsze możliwe warunki do treningów street workoutu, a także do wielu innych dziedzin sportu. Ćwiczę 5 lub 6 dni w tygodniu po 2 godziny. Moje przygotowania do Mistrzostw Polski są bardzo intensywne, na treningach daję z siebie 110% i staram się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Na tak ważnych zawodach, muszę wykazać się tym co najlepiej potrafię, więc przygotowuję układy na drążkach złożone z elementów dynamicznych, jak i statycznych, takich jak na przykład ludzka flaga czy obrót 360° nad drążkiem - wyjaśnia ostrołęczanin.

Aleksander Waszkiewicz przyznaje, że sama kwalifikacja do mistrzostw kraju nie była łatwa, a i liczna konkurencja nie ma zamiaru odpuszczać, również mocno przygotowując się do zawodów. Jaki jest cel ostrołęckiego zawodnika na zbliżające się mistrzostwa?

- Na Mistrzostwa Polski zakwalifikowałem się poprzez wysłanie filmiku przedstawiającego umiejętności, na podstawie którego sędziowie oceniali zawodników, zliczali punkty z wykonywanych trików i wybierali najbardziej zaawansowane osoby. Myślę że konkurencja stawia bardzo wysoko poprzeczkę i na pewno nie będzie łatwo, ale ja się tym nie przejmuję. Jestem zmotywowany i pozytywnie nastawiony. Mam zamiar dać z siebie wszystko!

Najlepsi zawodnicy na Mistrzostwach Polski (2 zawodników i 2 zawodniczki) uzyskają kwalifikację do Mistrzostw Świata, jakie odbędą się w Moskwie. Pozostaje nam trzymać kciuki, by w tym zaszczytnym gronie znalazł się również jedyny reprezentant Ostrołęki wśród najlepszych zawodników w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
13:39, 15 maja 2018

Gość

Wow!brawo chlopie

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.