Zawodową karierę zaczął w Ostrołęce. Dziś kończy, mówiąc: "Nie mam serca do boksu"

Sporty walki 13 lutego 2019 3 Komentarze

To koniec pięknej kariery. 31-letni pięściarz Andrzej Fonfara poinformował w mediach społecznościowych, że kończy z zawodowym boksem. Jego debiut miał miejsce w 2006 roku w Ostrołęce.  -  Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu. Ja zawsze na 100 procent albo nic. Inaczej nie umiem. Dziękuję Wam - napisał Fonfara w mediach społecznościowych.Andrzej Fonfara na zawodowych ringach zadebiutował 3 czerwca 2006 roku w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wówczas był dziewiętnastolatkiem. W pierwszej walce zawodowej, jaką stoczył w naszym mieście, pokonał na punkty Słowaka Miroslava Kubika. Kariery obu pięściarzy potoczyły się zupełnie inaczej - Słowak stoczył 22 zawodowe pojedynki i żadnego nie wygrał, natomiast Fonfara walczył na największych ringach świata.

W zawodowej karierze "Polski Książe" stoczył 35 walk, z czego 30 zakończył zwycięsko (18 przez nokaut). W pięciu przypadkach schodził z ringu pokonany. Dwukrotnie walczył o mistrzostwo świata wagi półciężkiej z Adonisem Stevensonem. W pierwszej walce walczył jak równy z równym, ale sędziowie dali wygraną Kanadyjczykowi, w rewanżu był wyraźnie słabszy.

Mimo to, kibice zapamiętają go ze wspaniałych walk. Pozostaje tylko podziękować za lata emocji, a ostrołęczanie mogą czuć się wyróżnieni, że widzieli wstęp do tak znakomitej kariery.

Zobacz legendarną walkę Fonfara vs Stevenson:Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:57, 13 lutego 2019

pamiętający

galę w Ostrołęce organizował nieodżałowany A Gmitruk za kadencji R Załuski !

ocena: -         zgłoś
...
17:32, 13 lutego 2019

Ryszard Z

Pamiętajcie. Że galę wspólorgsnizowali Mieczysław Mierzejewski i Marek Ołdakowski a ich  i św pamięci Andrzeja Gmitruka gošćmi byli św pamięci Jerzy kulej, a także inni mistrzowie olimijscy Wiesław Rutkowski. Józef Grudzień, Jerzy Rybicki .  Tu też swoją karierę rozpoczynał  
Wach. W naszym mieście swoją karierę  .bokserską rozpoczynał w kategoriach kadetów, juniorów, młodzieżowych rozpoczynałli,tacy znani polscy bokserzy Andrzej Gołota  Dariusz Michalczewki Tygrys Maciej Sulęcki, Mateusz Masternak.,tacy w tych kategoriach przegrali z wychowankami Mieczysława Mierzejewskiego.  

ocena: -         zgłoś
...
20:48, 13 lutego 2019

viking

jak pamietam 1 walke w Ostrołęce stoczył też M.WACH

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.