Zobacz zestawienie 10 najpoczytniejszych artykułów sportowych w 2015 roku

Inne 31 grudnia 2015 Komentarzy

Za nami rok pełen wielkich emocji sportowych. Nasi czytelnicy chętnie odwiedzali nasz dział sportowy, który staramy się systematycznie rozwijać. Ubiegłe 365 dni podsumowujemy zestawieniem dziesięciu najchętniej czytanych artykułów sportowych - zapraszamy do lektury.10. Konferencja trenerów piłkarskich "Rozwijamy talenty" w Ostrołęce [ZDJĘCIA, WIDEO]

8 lutego w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się konferencja trenerów piłki nożnej pod nazwą "Rozwijamy talenty". Za pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście odpowiadał klub Korona Ostrołęka. Konferencja składała się z części wykładowych oraz ćwiczeń praktycznych, w których pomagali młodzi piłkarze ostrołęckiej Korony. Było to z pewnością niecodzienne wydarzenie sportowe - wzbudziło więc ono ciekawość i dzięki temu wylądowało w naszym zestawieniu.

9. 18-latka sędziuje mecze siatkówki: "Ten sport to moja pasja"

Julia Świerszcz została w tym roku sędzią piłki siatkowej. 18-letnia ostrołęczanka została także bohaterką naszego artykułu, w rozmowie z naszym portalem opowiedziała o swojej pasji do siatkówki. News okazał się strzałem w dziesiątkę i trafił do najlepiej czytanej dziesiątki artykułów sportowych w mijającym roku.

8. Katastrofa przy Witosa! Czy to był ostatni mecz Narwi? [ZDJĘCIA]

Narew Ostrołęka przegrała z MKS Przasnysz 1:12 w meczu szóstej kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. To nie była jednak najgorsza wiadomość tego wrześniowego dnia. Był to ostatni mecz drużyny seniorów Narwi w tym sezonie - po spotkaniu rezygnację złożyli trener Damian Dąbrowski i kierownik drużyny Tadeusz Mierzejewski. Na kolejne spotkanie Narew już nie pojechała i klub został wycofany z rozgrywek IV ligi. Oby jak najmniej takich informacji.


7. Sporo nowych twarzy w barwach Narwi [ZDJĘCIA]

Miłe złego początki - tak można określić naszą relację z pierwszego treningu MKS Narew Ostrołęka przed sezonem 2015/16. Na zajęciach pojawiło się sporo nowych zawodników, ale ostatecznie do gry w IV lidze przystąpili tylko juniorzy. Po serii fatalnych wyników klub został wycofany z rozgrywek a organizacyjny chaos doprowadził do tego, że do dziś nie wybrano nowych władz klubu. Narwią nie ma komu zarządzać i możliwe, że dojdzie do zlikwidowania najstarszego ostrołęckiego klubu. Powiew optymizmu, jakim był pierwszy trening, spotkał się z pozytywnym odbiorem czytelników - szkoda tylko, że było to chwilowe. Ciekawostką jest, że ten artykuł uzyskał minimalnie większą liczbę odsłon niż poprzedni w zestawieniu news o katastrofalnej porażce z MKS Przasnysz.

6. Spór o pięściarzy z Ostrołęki. Czy medaliści Mistrzostw Polski zmienią barwy klubowe?

Najpopularniejszym tematem września był oczywiście spór między Markiem Pietruczukiem i Przemysławem Zyśkiem a klubem Victoria Ostrołęka. Wychowankowie ostrołęckiego klubu chcieli przejść do zespołu Knock Out Gym Warszawa, w którym trenowali od półtora roku. Strony nie doszły jednak do porozumienia i obaj zawodnicy zakończyli swoje amatorskie kariery. W przyszłym roku prawdopodobnie obu zobaczymy na zawodowych ringach - jak do tej pory oficjalny kontrakt podpisał jednak tylko Zyśk. Seria artykułów o sporze zawodników z klubem cieszyła się bardzo dużą popularnością.

5. Medal dla Ostrołęki na kulturystycznych Mistrzostwach Polski

W dniach 18-19 kwietnia w Kielcach odbyły sę XXXIX Mistrzostwa Polski w kulturystyce i fitness. W zawodach wzięli udział również ostrołęczanie, reprezentujące kluby Tytan i Genetic. Jedyny medal dla Ostrołęki zdobył Piotr Jurczewski. Zawodnik Tytana Ostrołęka zajął drugie miejsce w konkurencji kulturystyki klasycznej mężczyzn powyżej 180 cm wzrostu. Jego sukces odbył się szerokim echem wśród kibiców - chętnie przeczytali oni nasz artykuł.

4. Stephane Antiga na obchodach XV-lecia ASPS NET Ostrołęka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga wziął udział w obchodach XV-lecia istnienia klubu ASPS NET Ostrołęka. Antiga przywiózł także do Ostrołęki złoty medal i puchar zdobyty podczas ubiegłorocznego finału Mistrzostw Świata. Było to naprawdę wielkie wydarzenie sportowe, zgromadziło ono w hali im. Arkadiusza Gołasia blisko dwa tysiące widzów. Nic więc dziwnego, że nasza relacja również wzbudziła spore zainteresowanie.

3. Olsztynianin pokieruje grą Pekpolu Ostrołęka [WIDEO]

Obecność tego newsa na trzecim miejscu może budzić zaskoczenie, lecz po długiej przerwie międzysezonowej kibice (wówczas jeszcze) Pekpolu Ostrołęka byli naprawdę głodni informacji o składzie na nowy sezon. Pierwszym nowym zawodnikiem biało-czerwonych został Michał Tomczak, a tę sprawdzoną informację podaliśmy jako pierwsi dzień przed oficjalnym komunikatem klubu.

2. Marek Pietruczuk wyrzucony z kadry: "Pomówieniami niszczą moje dobre imię"

Marek Pietruczuk walczący w kategorii do 56 kilogramów, stoczył w tym sezonie dwa pojedynki w bokserskiej lidze światowej – w Portoryko i Wenezueli. Obie walki zakończyły się porażkami ostrołęczanina, a manager reprezentacji Rafako Hussars Poland zdecydował o usunięciu naszego zawodnika z kadry. Pietruczuk odpierał przedstawiane mu zarzuty dotyczące głównie braku ambicji i symulowania kontuzji. Rozmawialiśmy z obiema stronami sporu, a artykuł doczekał się naprawdę szerokiego odbioru.

1. III Goworowskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi [WIDEO, ZDJĘCIA]

W 2015 roku najchętniej czytaliście informację o zawodach w wyciskaniu sztangi, które odbyły się 21 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie. Zmagania miały charakter otwarty a uczestnicy rywalizowali na podstawie tabeli Willksa. W zmaganiach udział wzięło 11 zawodników powiatów ostrołęckiego, ostrowskiego i przasnyskiego. Sędzią głównym zawodów był Mistrz Świata w kulturystyce z 2004 roku – Waldemar Nol. Zwyciężył Tomasz Zieliński z Wyszkowa.

Naszym czytelnikom dziękujemy za rok pełen wrażeń i za liczne odwiedziny działu sportowego. Przypominamy, że w naszej pracy kierujemy się wyłącznie dobrem ostrołęckich klubów, chętnie informując o sukcesach lokalnych drużyn i sportowców. Obiecujemy, że tak samo będzie w przyszłym roku. Kluby i zawodników zachęcamy do współpracy i dostarczania nam informacji na adres mailowy sport@eostroleka.pl.

Rzetelne przygotowanie artykułu i szybkość zamieszczania informacji sprawiają, że docieramy do naprawdę dużej liczby czytelników, a warto dodać, że wartość ta stale rośnie. Dziękujemy i prosimy o więcej! Szczęśliwego Nowego Roku, obfitego w sukcesy naszych sportowców!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.