17. rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia. To niezwykle ważna postać dla Ostrołęki

Siatkówka 16 września 2022 6 Komentarzy

16 września 2022 r. przypada 17. rocznica śmierci siatkarza Arkadiusza Gołasia - niezwykle ważnej postaci dla Ostrołęki. W takim dniu, jak dziś, wspominamy jego sukcesy, doskonałe mecze w reprezentacji Polski i klubach. Arek pozostawił po sobie nie tylko wiele wspomnień, ale też zawiązaną wspólnotę kibiców, którzy są dumni z tego, że mógł reprezentować nasze miasto na największych sportowych arenach.

Arkadiusz Gołaś urodził się 10 maja 1981 roku w Przasnyszu. Całą młodość spędził w Ostrołęce, gdzie wychował się i rozpoczął edukację w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Kusocińskiego (późniejsze Gimnazjum nr 1, obecnie w tym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 5). W 1991 roku zainaugurował swoją przygodę z siatkówką w "siódemce" pod wodzą trenera Renisława Dmochowskiego.

Później trafił do MOS Wola Warszawa, gdzie przyszły pierwsze sukcesy na szczeblu młodzieżowym, następnie - już w seniorach - stawał na podium krajowych mistrzostw w barwach AZS Częstochowa. Sezon 2004/05 spędził we włoskim Sempre Volley Padwa, po czym podpisał kontrakt ze światowym gigantem, również z ligi włoskiej, Lube Banca Macerata. Niestety, nie było mu dane zadebiutować w nowym klubie.

W drodze do Włoch, 16 września 2005 r., siatkarz zginął w wypadku samochodowym. Ten dzień na stałe zapisał się czarną kartą w historii Ostrołęki, skąd pochodził Arek, ale też w historii całego polskiego sportu. Siatkówka straciła wybitnego zawodnika o "stratosferycznym zasięgu". W reprezentacji Polski zagrał on mnóstwo doskonałych spotkań, był na igrzyskach olimpijskich w Atenach, a kilka dni przed śmiercią jeszcze założył biało-czerwony trykot w meczu Mistrzostw Europy z Portugalią.

W Ostrołęce, gdzie spoczął na wieczność, żegnały go tłumy, w tym koledzy z kadry narodowej i ówczesny selekcjoner Raul Lozano.

Mimo, że od tego dnia upłynęło 17 lat, kibice siatkówki wciąż pamiętają o Arku. Szczgólnie ta pamięć widoczna jest w Ostrołęce, gdzie jest ulica śp. Arkadiusza Gołasia, jego imię nosi także hala widowiskowo-sportowa. W sali, gdzie stawiał pierwsze siatkarskie kroki, odbywa się szkolny turniej rozgrywany corocznie w rocznicę jego śmierci. Z kolei Memoriał Arkadiusza Gołasia rozgrywany w maju w Ostrołęce to już turniej o uznanej marce wśród najlepszych ekip młodzieżowych w kraju.

O sukcesach Arka przez lata napisano wiele, o tragicznych wydarzeniach z 2005 roku również. Dziś po prostu pokażmy, że pamiętamy. Bo przecież nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
07:03, 16 września 2022

Centrum

Czas leci Szkoda Arka Pamiętajmy o nim

ocena: 100%         zgłoś
...
07:33, 16 września 2022

111

"To niezwykle ważna postać dla Ostrołęki".

Bez przesady.

ocena: 43%         zgłoś
...
07:54, 16 września 2022

Kibic

111, ilu masz olimpijczyków z Ostrołęki? Ty nigdy tyle nie osiągniesz..

ocena: 75%         zgłoś
...
08:38, 16 września 2022

Na pewno nie ważniejsza o

Taran górom  

ocena: 0%         zgłoś
...
08:39, 16 września 2022

Taran górom

Na pewno nie ważniejsza od naszego boksera Tarana  

ocena: 0%         zgłoś
...
17:05, 16 września 2022

Kim jest tarab

Kim jest taran? Bo nie znam jakoś  

ocena: 0%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.