2023 w ostrołęckim sporcie. Te informacje i relacje eOstrołęki były najpopularniejsze [RANKING]

Inne 31 grudnia 2023 0 Komentarzy

To był rok pełen emocji w ostrołęckim sporcie. Niestety, oprócz łez wzruszenia z powodu sukcesów sportowych, nie brakowało też smutnych pożegnań. O tym także informowaliśmy w eOstrołęce.

To był niezwykle ciekawy rok w ostrołęckim sporcie. W piłce nożnej mogliśmy emocjonować się meczami ostrołęckiej Narwi, która niestety nie zaliczy 2023 roku do udanych, bo spadła do V ligi. Najwyżej notowaną piłkarską drużyną z regionu jest więc KS CK Troszyn i jest to stabilne umocowanie, bowiem znajduje się w czołówce IV ligi, co nie jest przypadkiem, patrząc na klubową organizację stojącą na wysokim poziomie.

W siatkówce sukces - upragniona II liga wróciła. Ale wszyscy wiemy, jak trudne są te początki... Oby w 2024 było lepiej!

Do tego dużo sukcesów indywidualnych sportowców, wielkie imprezy (Runmageddon, Kurpiowska Kuźnia Mistrzów), czy też - niestety - smutne pożegnania. W 2023 roku wśród najpopularniejszych informacji znalazły się te o odejściu ludzi sportu: Mateusza Delugi czy Łukasza Pokory. Będzie ich nam brakować.

Dziękujemy, że byliście z nami w 2023 roku. I zapraszamy w 2024!


TOP 10 najchętniej czytanych sportowych artykułów eOstrołęki w 2023 roku:

10. Z Myszyńca na Woronicza. Sebastian Staszewski redaktorem naczelnym i wicedyrektorem TVP Sport

Pochodzący z Myszyńca Sebastian Staszewski został redaktorem naczelnym i wicedyrektorem TVP Sport. - Tym samym w moim życiu rozpoczyna się nowy, szalenie ekscytujący rozdział - napisał w mediach społecznościowych.

9. Brutalny atak w meczu ŁKS-Narew. "W lidze zawieszenie, a w sparingu?" [WIDEO]

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na piłkarskim boisku, a zdarzyła się w sparingu ŁKS Łomża z Narwią Ostrołęka. Zawodnika ŁKS ewidentnie poniosły emocje. Zawodnik Narwi mógł przypłacić to poważnym urazem. "W lidze zawieszenie, a w sparingu?" - pytał ówczesny prezes ostrołęckiego klubu.

8. Finał Mistrzostw Polski w kolarstwie. Brzeźna i Banaszek na tronie [WYNIKI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Ostatni dzień Mistrzostw Polski przyniósł ogromne emocje w wyścigu pań, ale równie fantastyczną rywalizację w wyścigu mężczyzn na 227-kilometrowym dystansie drogami Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. To była impreza na naprawdę wysokim poziomie. Relacjonowaliśmy ją na bieżąco.

7. Policjanci z Ostrołęki najlepiej grają w piłkę!

Policjanci z Ostrołęki okazali się najlepszymi piłkarzami w turnieju o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, który został rozegrany w ostatnią sobotę. W przyjacielskiej rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Zwycięzcy z rąk mł. insp. Radosława Romanowskiego odebrali zasłużony puchar.

6. Kurpiowska Kuźnia Mistrzów: Emocjonujące walki, Dmochowski i Łasiewicki show [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Ostrołęce to gwarancja pojedynków na najwyższym poziomie. Za nami gala sportów walki w hali im. Arkadiusza Gołasia. To były niesamowite pojedynki, które przyniosły kibicom wiele emocji. W walce wieczoru ulubieniec lokalnej publiki Karol Łasiewicki rozbił Litwina Evaldasa Beleisisa już w pierwszej rundzie.

5. Runmageddon 2023 Ostrołęka: Sportowe święto w deszczu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad tysiąc osób wzięło udział w Runmageddonie w Ostrołęce - ekstremalnym biegu z przeszkodami. Tradycją staje się powoli, że kolejną przeszkodą na trasie jest deszcz. W tym roku, podobnie jak rok wcześniej, padało.

4. Ruszyły Mistrzostwa Polski w kolarstwie. Znamy pierwszych medalistów [WYNIKI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Za nami pierwsze konkurencje Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, jakie odbywają się na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Jazda indywidualna na czas zaczynała się i kończyła w Wydmusach k. Myszyńca. W Kurpiowskiej Krainie nagrodzono także zwycięzców.

3. Kurpik Kadzidło w żałobie. Nie żyje trener Łukasz Pokora

W wieku 41 lat zmarł wieloletni działacz, piłkarz i dotychczasowy trener klubu Kurpik Kadzidło, Łukasz Pokora - poinformował kadzidlański klub. To niezwykle smutna wiadomość. Niestety, nie jedyna w 2023...

2. Ostrołęczanin mistrzem USA! Wielki sukces Patryka Wekwejta [ZDJĘCIA]

28 stycznia 2023 roku w Atlantic City odbyły się 4. Międzynarodowe Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w karate kyokushin „Battle On The Boardwalk”. W tegorocznej imprezie uczestniczyło ponad 200 zawodników z 6 krajów. Wśród nich Patryk Wekwejt z Ostrołęki, który osiągnął fantastyczny sukces: został mistrzem USA w kumite, do tego dołożył brąz w kata.

1. Nie żyje Mateusz Deluga. Dziennikarz, pasjonat futbolu. Miał 29 lat...

Tuż po świętach wielkanocnych dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł Mateusz Deluga, dziennikarz, pasjonat futbolu, wieloletni współpracownik klubu MZKS Narew Ostrołęka. Jego śmierć zszokowała nas wszystkich. Pamiętamy...

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę