Dobre mecze drużyn z Ostrołęki i powiatu. Podsumowanie weekendu (wyniki, tabele)

Piłka nożna 05 września 2021 1 Komentarz

W rozgrywkach ligowych dzieje się wiele: w IV lidze weekend bez porażki zanotowały ekipy z Troszyna i Ostrołęki, derby w okręgówce wygrała Rzekunianka, w A Klasie komplet wygranych drużyn z powiatu, a w B Klasie - ostre strzelanie Narwi II Ostrołęka. Nie zapominajmy też o piłkarkach Jantaru, które przywiozły 3 punkty z Olsztyna.

B Klasa ostrołęcka:

Drugie zwycięstwo po powrocie do gry w lidze odnotowała drużyna z Łysych. Tym razem drużyna GKS pokonała Mazowsze Jednorożec 4:2 po bramkach Błażeja Nicewicza i Dominika Stachelka - obaj trafiali po dwa razy.

Remis padł w derbach powiatu ostrołęckiego - GLKS Lelis podzielił się punktami z Orzem Goworowo, padł remis 1:1.

Z kolei Narew II Ostrołęka urządziła sobie strzelecki trening z Iskrą Zaręby Kościelne, wygrywając 11:1. Pięć bramek zdobył Łukasz Olbryś, trzy dołożył Aleksander Dmochowski, a po jednej - Maciej Kubeł, Igor Kaczorek i Adam Szklanko. Narew II rozpoczęła sezon wybornie, strzelając 17 goli w dwóch meczach i pokazując, że w walce o awans może być faworytem.

A Klasa ciechanowsko-ostrołęcka:

Pewną wygraną zanotował beniaminek ULKS Ołdaki. Drużyna z gminy Rzekuń wyszła na prowadzenie w 29. minucie po golu Szymona Brzostka. Później dwie bramki dołożył Damian Szabłowski (47. i 56. minuta), a na 4:0 podwyższył Radosław Żerański (71. minuta). Gości stać było jedynie na gola honorowego, autorstwa Pawła Andrzejaka.

Pierwszą wygraną w sezonie - i to jaką - zanotował Aldo Bartnik Myszyniec. Hat-trickiem popisał się Maciej Szymański, gole strzelali też Mateusz Krajza, Dominik Gąska, Marcin Kamiński, Szymon Kulas, Bartosz Długołęcki i Krzysztof Szymański. Wynik końcowy meczu z Pełtą Karniewo - 9:2.

Liga okręgowa ciechanowsko-ostrołęcka:

W okręgówce odbyły się derby powiatu ostrołęckiego. Kurpik Kadzidło przegrał na własnym stadionie z Rzekunianką Rzekuń 1:4.

W 11. minucie gola dla Rzekunianki strzelił Paweł Lutrzykowski. Kolejne bramki w derbach padły po przerwie: osiem minut po wznowieniu gry wynik podwyższył Mateusz Kaczyński, a w 55. minucie po trafieniu Krzysztofa Trzcińskiego było już 3:0 dla gości. Rzekunianka poszła za ciosem i w 61. minucie Kaczyński strzelił swojego drugiego gola. Kurpik trafił tylko raz: niedługo przed końcem meczu bramkę honorową dla gospodarzy zdobył Karol Antoszewski.

IV liga mazowiecka, gr. 1:

O meczach IV ligi z udziałem KS CK Troszyn i Narwi Ostrołęka przeczytasz tutaj.

III liga kobiet:

Udany start w III lidze notują zawodniczki Jantaru Ostrołęka. Wyjazdowy mecz ze Stomilankami II Olsztyn nie był łatwym starciem, ale najważniejsze, że zwycięski - ostrołęczanki wygrały 3:2. Na listę strzelczyń wpisały się Kinga Rosłon, Aleksandra Draba i Klaudia Płoska, która zwycięską bramkę strzeliła w 84. minucie. Po dwóch kolejkach aż miło popatrzeć na tabelę!

MUKS Tomaszów Mazowiecki 1-0 Włókniarz Konstantynów Łódzki
Zamłynie Radom 2-2 Ekosport Białystok
Forty Piątnica 1-1 Astoria Szczerców
Królewscy Płock 0-1 Zły Warszawa
WAP Warszawa 4-6 PTC Pabianice
Stomilanki II Olsztyn 2-3 Jantar Ostrołęka